Tuhaf olaylar yaşanıyor!

banner37

Gazimağusa’da, eşi ve komşu kızının çıplak videolarını gizlice çekip, kız arkadaşı Nejla Karabulut’a gönderen Ramazan Karakuş ile konu videoyu Veli Karakuş’a gönderen Nejla Karabulut, ileride yargılanmak üzere teminata bağlandı. Ancak polis, suç içinde suç tespit ederek, Karakuş’un eşi E.Ş’yi de küçük kızı tacizden gözaltına aldı

Tuhaf olaylar yaşanıyor!
banner90
banner99

“KARAKUŞ’UN EŞİ, KÜÇÜK KIZI TACİZ ETTİ”... Tahkikatını titiz bir şekilde yürüten polisin, suç içinde suç tespit ettiği ve Ramazan Karakuş’un eşi E.Ş.’yi de “cinsel tecavüze teşebbüs suçundan” sorguya aldığı öğrenildi. Gözaltındaki E.Ş.’nin bugün mahkemeye çıkarılması bekleniyor

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da 2018 Ağustos-Eylül ayları içersinde, ikametgahındaki yatak odasında, eşi ve komşu kızının çıplak vaziyetteki videolarını gizlice çekip, kız arkadaşı Nejla Karabulut’a WhatsApp üzerinden gönderen Ramazan Karakuş ve konu videoyu Veli Karakuş’a gönderen Nejla Karabulut aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı.

   Meseleyle ilgili 3 gündür poliste tutuklu tutulan Ramazan Karakuş ilke Nejla Karabulut, “Özel hayatın gizliliğini ihlal” suçundan ileride yargılanmak üzere 4’er bin TL nakdi teminata bağlandı.

   Tahkikatını titiz bir şekilde yürüten polisin suç içinde suç tespit ettiği ve Ramazan Karakuş’un eşi E.Ş.’yi “cinsel tecavüze teşebbüs” suçundan sorguya aldığı öğrenildi.

   Gözaltındaki E.Ş.’nin bugün mahkemeye çıkarılması bekleniyor.

banner134
İleride yargılanacaklar

   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Çiğdem Güzeler’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar, meseleyle ilgili olgu ve gelişmeleri aktarması Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Mustafa Çebi’yi yeminli şahadete çağırdı.

   Tanık polis Mustafa Çebi, zanlı Ramazan Karakuş’un, 2018 yılının Ağustos-Eylül tarihleri arasında, ikamet ettiği evin yatak odasında, tasarrufunda bulundurduğu cep telefonuyla, cinsel istismar sırasında videosunu çekip, Mart 2019’da kız arkadaşı Nejla Karabulut’a gönderdiğini söyledi.

   Mustafa Çebi, Nejla Karabulut’un ise Ağustos 2019’da kendisine gönderilen videoyu, Ramazan Karakuş’un kardeşi Veli Karakuş’a ve İngiltere’de bulunan eşi Talat Poyraz’a gönderdiğini belirterek her iki zanlının da İ.D.’nin özel hayatının gizliliğini ihlal ettiklerini söyledi.

   Çebi, 3 gündür poliste tutuklu bulunan KKTC uyruklu zanlıların, davalarında hazır olmasını sağlamak maksadıyla uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren kıdemli yargıç, KKTC dışına çıkmaktan men ettiği her iki zanlıyı, 4’er bin TL nakdi teminata bağladı.

   Kıdemli yargıç, ayrıca, zanlılar lehine KKTC vatandaşı 2’şer kefilin 75’er bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini istedi.

   Şartları yerine getiren zanlılar, ileride yargılanmak üzere serbest kaldı.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2020, 09:12
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75