banner6

Tüm suçlarını kabul etti

banner37

Gelen bir ihbar üzerine, polisin ikametgahında yaptığı aramada 30 gram hintkeneviri ele geçirilen Fırat Tanık, hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

Tüm suçlarını kabul etti
banner8

Ceren ÖZBİL

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne bağlı bir ekip tarafından Lapta’daki ikametgahında yapılan aramada 30 gram hintkeneviri ele geçirilen Fırat Tanık 2 ay süreyi geçmemek kaydıyla, hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

banner134

Tanık aleyhine getirilen tüm davaları kabul etti. Tanık’ın, söz konusu uyuşturucu maddeyi Aralık 2016’da 42 gram olarak aldığını ve bir kısmını sattığını polise itiraf ettiği belirtildi.

Aleyhinde yürütülen polis soruşturması tamamlanan Tanık, dün teminata bağlanılmak üzere Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen teminat duruşmasında, KKTC Başsavcılığı, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan Polis Çavuşu Barış Duman’ı tanık olarak dinletti. Duman, zanlı Fırat Tanık’ın uyuşturucu madde “verme” ve “tasarruf” suçlarından tutuklandığını belirtti.

Duman, Tanık’ın evinde gerçekleşen aramada 30 gram hintkeneviri ele geçirildiğini söyledi. Yapılan sorgulamada Fırat Tanık’ın hintkenevirini aralık ayı içinde 42 gram olarak aldığını itiraf ettiğini belirten Duman, uyuşturucu maddenin bir kısmını sattığı yönünde itirafta bulunduğunu kaydetti. Barış Duman ayrıca Fırat Tanık'ın şu an için askıda olan bir suçu daha olduğuna dikkati çekti.

Soruşturmanın tamamlandığını ifade eden Duman mahkemeden, Tanık’ın hükümsüz tutuklu olarak 2 ay süre ile Merkezi Cezaevi'ne sevk edilmesini talep etti.

Bu talebe itiraz edilmemesi üzerine Yargıç mesut Mesutoğlu, sunulan şahadet ışığında talep edilen teminat emrini verdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2017, 11:36
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104