Tüm suçlarını kabul etti, teminatla serbest kaldı

banner37

Yasak olmasına rağmen gece sokağa çıktı, aracıyla trafik kazası yaptı, tasarrufunda yeşil reçeteye tabi çok sayıda hap ve az miktarda uyuşturucu bulundu

banner87
Tüm suçlarını kabul etti, teminatla serbest kaldı
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

   Koronavirüs salgını nedeniyle Bakanlar Kurulu’nun aldığı karar uyarınca gece sokağa çıkma yasağı olmasına rağmen, aracıyla trafiğe çıkarak kaza yapan ve tasarrufunda yeşil reçeteye tabi çok sayıda hap ve az miktarda uyuşturucu bulunan Haytham Almukddad, yargılanıncaya kadar teminatla serbest bırakıldı.

   “Kanunsuz uyuşturucu madde alma ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı dün mahkemeye çıkarıldı.

   Yargıç Şevket Gazi’nin huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Dilhan Çavuş, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Ozan Özder’i dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Özder, 9 Mayıs’ta saat 01.30 sıralarında zanlı Haytham Almukddad’ın kullanımındaki araçla Lefkoşa’da trafik kazası yaptığını ve zanlının Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı devriye polisi tarafından araç içerisinde baygın halde bulunduğunu anımsattı.

   Polis memuru Ozan Özder, zanlının aracında ve yapılan üst aramasında tasarrufunda bir gram ağırlığında sentetik cannabionid türü uyuşturucu madde ile 42 adet yeşil reçeteye tabi olan hapın bulunarak emare alındığına vurgu yaptı.

   Özder, zanlının evinde ise 127 miligram ağırlığında sentetik cannabionid türü uyuşturucu madde bulunduğunu belirtti.

   Zanlının gönüllü ifade verdiğini, suçlarını itiraf ettiğini belirten Özder, askıda benzer bir davası olan zanlının yargılanıncaya değin mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

   Yargıç Şevket Gazi, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, 5 bin TL nakdi teminat yatırması, 50 bin TL şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75