banner6

Tüm zanlılar teminatla serbest

banner37

Kalabalık iki grup arasında yaşanan bıçaklı-sopalı kavgayla ilgili tüm zanlılar teminatla serbest bırakıldı.

Tüm zanlılar teminatla serbest
banner151

Ahmet VAMIK

Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir üniversitenin kampusu içerisinde geçtiğimiz hafta kalabalık iki grup arasında yaşanan bıçaklı-sopalı kavgayla ilgili tutuklu zanlı kalmadı. Olayla ilgili tutuklu olan son dört zanlı da dün teminata bağlanarak ileride yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

“Tecavüz-i alet taşıma”, “Kanunsuz topluluk”, “Kavga” ve “Rahatsızlık” suçlamalarıyla tutuklanan zanlılar Veysel Kaplan, Mehmet Bubi Özateş, Mehmet Can Ava ve Ramazan Ay, dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Ayşe Kaymak Şadi, tanık olarak, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Hamza Tarman’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Tarman, Veysel Kaplan, Mehmet Bubi Özateş, Mehmet Can Ava ve Ramazan Ay isimli zanlıların Yakın Doğu Üniversitesi kampusu içerisindeki otoparkta kimlikleri henüz tespit edilemeyen 11 kişi ile birlikte 34 JS 7369 plakalı aracın içerisinden çıkardıkları muhtelif boylardaki sopalar ile daha önceden aralarında husumet bulunan Ahmet Dündar, Nurullah Basut ve Ulaş Ekinci isimli zanlılarla kavga edip, yaraladıklarını anlattı.

“Tahkikata etki etme olasılıkları kalmadı”

Hamza Tarman, tüm kamera görüntülerinin incelendiğini ve tanık ifadelerinin alındığını belirterek halen kimlikleri tespit edilemeyen ve aranmakta olan 11 kişi olmasına rağmen zanlıların tahkikata etki etme olasılıklarının kalmadığını kaydetti. Tarman, zanlılar Veysel Kaplan, Mehmet Bubi Özateş, Mehmet Can Ava ve Ramazan Ay’ın mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlıların yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 7’şer bin TL nakdi teminat yatırmaları ve haftada bir gün ispat-ı vücutta bulunmaları koşuluyla tutuksuz yargılanmalarına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2017, 11:26
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110