Tümü de cezaevine gönderildi

banner37

Alayköy’de meydana gelen iki ayrı askeri yasak bölgeyi ihlal meselesiyle ilgili tutuklanan yabancı uyruklu toplam 15 kişi teminata bağlandı

Tümü de cezaevine gönderildi
banner90
banner99

Ahmet KARAGÖZLÜ

Alayköy’de meydana gelen iki ayrı askeri yasak bölgeyi ihlal meselesiyle ilgili tutuklu bulunan yabancı uyruklu toplam 15 kişi, aleyhlerindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere dün teminata bağlandı ve tümü de 1 ay süreyle hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Zanlılar dün iki ayrı grup halinde, “1. Derece Askeri Yasak Bölgeyi İhlal Etme” suçlamasıyla Askeri Mahkeme’de Yargıç Umut İnan’ın huzuruna çıkarıldı. Teminat duruşmalarında İddia Makamı adına Savcı Doğa Tokay hazır bulundu.

Mahkemede her iki olayla ilgili olguları aktaran polis, zanlılar D.H., M.S.P., M.A.A.D., R.M., M.F., M.M. ve P.O.’nun 1 Nisan’da, K.H., A.A., P.C.N., S.K., M.O.A., A.E.U., I.F.C. ve F.O.B.’nin ise 6 Nisan tarihinde görevli askerler tarafından suçüstü yakalandıklarını söyledi.

Polis, 1 Nisan tarihinde yakalanan zanlıların KKTC’de ikamet izninin olmadığını, 6 Nisan’da yakalanan zanlıların ise öğrenci statüsüyle adada bulunduklarını belirterek tüm zanlıların teminata bağlanmasını talep etti.

banner134
Yargıç Umut İnan, zanlıların ileride görülecek davalarında hazır olabilmeleri için 1 ay süreyle hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmelerine emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2021, 13:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75