banner6

Turist geldi 4 ev soydu

banner37

Ülkemize ilk kez 17 Ağustos’ta turist olarak gelmesinin ardından hırsızlık amacıyla 4 eve giren Soner Aydaş, hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi

Turist geldi 4 ev soydu
banner99

Ahmet VAMIK

Ülkemize ilk kez 17 Ağustos’ta turist olarak gelmesinin ardından hırsızlık amacıyla 4 eve giren Soner Aydaş, hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi. Çaresiz kaldığı için hırsızlık yaptığını öne süren zanlının seri hırsız olduğu tespit edildi.

Çatalköy’de faaliyet gösteren bir otelin SPA bölümünde hırsızlık yapan zanlının, Çatalköy ve Ozanköy bölgelerinde bulunan birçok eve hırsızlık amacıyla girdiği, polis soruşturmasının derinleşmesiyle birlikte hırsızlık yaptığı ev sayısının arttığı ortaya çıkmıştı.
Tutuklu olduğu süre içerisinde polise yeni bir gönüllü ifade veren zanlı, Çatalköy’de bir eve daha girerek içki çaldığını itiraf ederken, Soner Aydaş’ın hırsızlık amacıyla girdiği ev sayısı da 4’e yükselmişti.

Zanlı, 25 Ağustos’ta, Çatalköy’de faaliyet gösteren bir otelin SPA bölümünde, otelde müşteri olarak bulunan 26 yaşındaki U.K.’nin kullanımındaki dolabı açarak, içerisindeki Rolex marka kol saati ile 200 TL ve 20 Euro nakit parayı sirkat etti.
Zanlı Soner Aydaş, 29 Ağustos günü öğle saatlerinde de Ozanköy’de, 78 yaşındaki V.J.W.A.’ya ait ikametgâha girerek, evin içerisinde bulunan kasayı balta ile kırarak açıp, kasa içerisinde muhafaza edilen toplam 20 bin TL değerindeki ziynet eşyalarıyla birlikte 140 sterlin ve Bin TL nakit parayı ve 10 bin TL değerindeki dizüstü bilgisayarı çaldı.
Söz konusu suçların ortaya çıkması üzerine tutuklanan zanlı, 2 farklı tarihte vermiş olduğu gönüllü ifadesinde, 24 Ağustos günü Ozanköy’de, aynı sokak üzerinde bulunan E.S. ve C.Ö.’ye ait iki farklı ikametgâha girerek muhtelif miktarda alkollü içki sirkat ettiğine yönelik itirafta bulundu.
Sorgusunda suçlarını itiraf eden zanlı, tutukluluk süresinin dolmasının ardından dün yeniden mahkemeye çıkarıldı. Girne Kaza Mahkemesi’nde, teminat duruşmasına çıkarılan zanlı, hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Yargılanmayı cezaevinde bekleyecek
Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen duruşmada, Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Mustafa Yanaroğlu’nu tanık olarak dinletti.
Zanlı Soner Aydaş’ın, 24 Ağustos ile 29 Ağustos’ta, Girne bölgesinde meydana gelen “Sirkat”, “Ev Açma”, “İkametgâhtan Sirkat” ve “Kasti Hasar” suçlarından methaldar olduğunu belirten polis memuru Mustafa Yanaroğlu, 1 Eylül günü Girne’de tespit edilen zanlının söz konusu tarihten beridir soruşturma maksatlı tutuklu olduğunu anımsattı.
Gönüllü ifade verip suçlarını itiraf eden zanlı aleyhine başlatılan soruşturmanın tamamlandığını kaydeden Yanaroğlu, serbest kalması halinde yargılanmaktan kaçma olasılığı olan ve ülkede yasal statüsü bulunmayan zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.
Meselenin önemine dikkat çeken yargıç Meltem Dündar, kaçma ihtimali bulunan zanlı Soner Aydaş’ın yargılanma safhasında davalarında hazır bulunmasını temin etmek maksadıyla 3 ay süreyle hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.  

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2018, 08:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104