Turist geldi, 5 kişiyi dolandırdı!

banner37

Girne’deki Mr. Pound’dan 9 TL’ye satın aldığı parfüm ve kol saatlerini ‘orijinal’diye satarak, sahtekarlıkla 2 bin 350 TL temin eden Turhan Deringöl, ileride yargılanmak üzere 1 ay süresince cezaevine gönderildi

banner87
Turist geldi, 5 kişiyi dolandırdı!
banner90
banner99

AÇIKGÖZ “TURİST”… Polis, ülkede hiçbir bağı olmayan turist zanlının, 3’ü Gazimağusa ve 2’si Lefkoşa’da bulunan 5 kişiyi dolandırarak, 9 TL’ye satın aldığı 10 parfüm, 5 erkek kol saati ve 1 gözlüğü satarak, sahtekarlıkla 2 bin 350 TL temin ettiğine vurgu yaptı

Sedef BOŞNAK

Girne’deki Mr. Pound’dan 9 TL’ye satın aldığı parfüm ve kol saatlerini  ‘orijinal’ diye satarak, sahtekarlıkla 2 bin 350 TL temin eden Turhan Deringöl aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı.

Meseleyle ilgili Gazimağusa’da tutuklanan Turhan Deringöl, dün, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler huzuruna çıkartılarak, ileride yargılanmak üzere 1 ayı geçmeyen bir süre hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Polis, ülkede hiçbir bağı olmayan turist zanlının, 3’ü Gazimağusa ve 2’si Lefkoşa’da bulunan 5 kişiyi dolandırarak, 9 TL’ye satın aldığı 10 parfüm, 5 erkek kol saati ve 1 gözlüğü satarak, sahtekarlıkla 2 bin 350  TL temin ettiğine vurgu yaptı.

banner134

Ülkede bağı yok, cezaevinde beklesin

Dünkü duruşmada, mahkemeye meseleyle ilgili talebi, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Şükrü Hafız aktardı.

Tanık polis Şükrü Hafız, zanlının, 10 Kasım’da, Girne’deki bir işyerinden tanesini 9 TL’ye almış olduğu orijinal olmayan parfümler,  erkek kol saatlerini ve 1 adet gözlüğü, İzmir’deki bir havalimanında Duty Free Shop’ta çalıştığını söyledikten sonra dolandırmak kastı ile orijinal olduğunu beyan edip, Gazimağusa ve Lefkoşa’daki toplam 5 kişiye sattığını söyledi.

Şükrü Hafız, gönüllü ifade verip suçlarını kabul eden zanlı aleyhine yürüttüğü soruşturmayı tamamladığını belirterek, mahkemeden, turist zanlıyı, işlediği suçlardan yargılanmasını sağlamak amacıyla cezaevine göndermesini talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren kıdemli yargıç, ülkede yasal bağı olmayan TC vatandaşı turist zanlının, yargılanmasını sağlamak amacıyla 1 ayı geçmeyen bir süre, cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75