banner6

Turist vizesiyle çalışmaya geldi, iş bulamayınca hırsızlık yaptı

banner37

Ülkeye 6 gün önce turist vizesiyle gelen ve kalacak yeri olmadığı için hastanede yatıp-kalktığı belirlenen B.S. isimli kişi, acil servisin girişindeki bağış kutusunda toplanan paraları çaldı

Turist vizesiyle çalışmaya geldi,  iş bulamayınca hırsızlık yaptı
banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Kalkındırma Derneği’nin hastanenin acil servisinin girişindeki bağış kutusunda toplanan paraları çalındı.

İçerisinde toplamda 4 bin 18 TL 60 kuruş ve 1 dolar nakit para bulunan bağış kutusunu alıp, acil servisin tuvaletlerinde açarak içerisindeki 2 bin 915 TL ve 1 dolar nakit parayı çalan B.S., hastaneden ayrılırken suçüstü yakalandı.

Adaya 6 gün önce çalışmak amacıyla turist vizesiyle geldiğini ancak iş bulamadığı için parasız kaldığını ve hastanede kaldığını itiraf eden B.S., yargılanıncaya kadar hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

Bağış paralarını çalarken suçüstü yakalanan B.S., dün teminat talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen teminat duruşmasında, savcı Ahmet Demirel, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü Adli Şube’de görev yapan polis memuru Yaren Gülmez’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Gülmez, 14.12.2021 tarihinde saat 07.00’de Lefkoşa Devlet Hastanesi Acil Servisi girişinde bulunan Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Kalkındırma Derneği’ne ait içerisinde 4 bin 18 TL 60 kuruş ve 1 dolar bulunan bağış kutusunun zanlı B.S. tarafından acil girişindeki tuvalete götürülüp kırıldığını ve içerisindeki 2 bin 915 TL ve 1 dolar paranın sirkat edildiğini kaydetti.

Gülmez, paraları sirkat eden zanlının olay yerinden ayrıldığı sırada tespit edilerek yakalandığını belirtti.

Zanlının KKTC’ye 09.12.2021 tarihinde 30 günlük turistik vize ile girdiğini, daimi ikameti ve herhangi bir geliri de olmadığını anlatan Gülmez, davaları görüşülünceye değin mahkemenin uygun göreceği süre ile cezaevine gönderilmesini talep etti.
Mahkemede söz alan zanlı B.S., “İş bulmak için gelmiştim. Parasız kaldım. Hastanede kalıyordum. Özür dilerim” dedi.

Yargıç Mine Ozankaya, zanlının 20 günü aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.


 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104