Turist vizesiyle geldi, dolandırdı!

banner37

Gazimağusa’da, M.Z.U.’dan sahtekarlıkla aldığı para ve altını sirkat eden İ.B., ileride yargılanmak üzere cezaevine gönderildi

Turist vizesiyle geldi, dolandırdı!
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

BÜYÜK AÇIKGÖZLÜK… Olaydan 5 ay sonra Girne’de yakalanan İ.B’nin, 13 Eylül’den beridir KKTC’de izinsiz ikamet ettiği belirtildi. Mahkemede konuşan polis memuru, zanlının, 21 Ekim 2020’de, DAÜ’de, yurt sorumlusu olan M.Z.U.’dan, TC’den nişanlısına 10 adet altın bilezik getireceğine dair 5 bin TL kapora ile bilek ölçüsü için aldığı 13.63 gram ağırlığındaki 22 ayar bilekliği sahtekarlıkla sirkat ettiğini söyledi

Gazimağusa’da, M.Z.U.’dan sahtekarlıkla aldığı para ve altını sirkat eden İ.B., ileride yargılanmak üzere, her ne şart altında olursa olsun, 3 ayı geçmeyen bir süre, hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.
Olaydan 5 ay sonra Girne’de yakalanan İ.B’nin, 13 Eylül’den beridir KKTC’de izinsiz ikamet ettiği belirtildi.
Dünkü duruşmada, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar, meseleyle ilgili talebi aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Şükrü Hafız’ı yeminli şahadete çağırdı.
Tanık polis Şükrü Hafız, zanlının, 21 Ekim 2020’de, DAÜ’de yurt sorumlusu olan M.Z.U.’dan, TC’den nişanlısına 10 adet altın bilezik getireceğine dair 5 bin TL kapora ile bilek ölçüsü için aldığı 13.63 gram ağırlığındaki 22 ayar bilekliği sahtekarlıkla sirkat ettiğini söyledi.

banner134
Şükrü Hafız, 5 bin TL’yi ihtiyaçları için harcadığı tespit edilen zanlının, 22 ayar bilekliği 5 bin TL’ye satıp, sahtekarlıkla temin ettiği parayı da harcadığını ifade etti.
Meseleyle ilgili birçok ifade temin eden polis, 10 Aralık 2020’de aldıkları şikayet üzerine, 28 Mart’ta, Girne’de tespit ettikleri zanlının, bilekliği sattığı kuyumcudan temin ettiği makbuzu bulup emare zapt ettiğini belirtti.
Tahkikatını tamamladığını anlatan an tanık polis, yazılı dava tebliğ ettiği zanlının, ülkeye 30 günlük turist vizesiyle gelip 13 Eylül’den beridir izinsiz ikamet ettiğini belirterek, mahkemeden, TC vatandaşı zanlıyı cezaevine göndermesini talep etti.
Huzurundaki talebi değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, ülkede yasal statüsü bulunmayan zanlıyı, yargılanacağı tarihte mahkemede hazır olmasını sağlamak maksadıyla her ne şart altı da olursa olsun, 3 ayı geçmeyen bir süre Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75