banner6

Tutuklu sayısı 3'e çıktı

banner37

Haspolat’ta gerçekleştirilen operasyonda ele geçirilen 14 paketteki 50 gram uyuşturucu maddeyle bağlantılı bir kişi daha tutuklandı

Tutuklu sayısı 3'e çıktı
banner151 banner143

Emine UYSAL

Haspolat’ta gerçekleştirilen operasyonda ele geçirilen 14 paketteki 50 gram uyuşturucu maddeyle bağlantılı bir kişi daha tutuklandı.

“Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlılar Amjet Omar Amin ve Aliyu Abubakar’ın ardından zanlı Abdulrahman Al’Mustapha Bello suçla bağlantısı olduğu gerekçesiyle tutuklandı.

Zanlı Bello, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Vedia Berkut Barkın’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Ozan Özder’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Özder, 23 Kasım’da saat 20.15’te Haspolat’ta Narkotik ekibi tarafından yapılan operasyonda, zanlı Amjet Omar Amin’in tasarrufunda 14 ayrı kağıda sarılı 50 gram ağırlığında hintkeneviri olduğuna inanılan uyuşturucu madde bulunarak, emare alındığını anımsattı.

Polis memuru Ozan Özder, zanlı 1’in tasarrufundaki maddeyi aynı gün zanlı 2’den bin TL karşılığında aldığının belirlendiğini kaydetti.

Özder, zanlı Aliyu Abubakar’ın söz konusu maddeyi zanlı Abdulrahman Al’Mustapha Bello’dan aldığının belirlendiğini söyledi.

Aranan bir şahıs olduğuna vurgu yapan Özder, tahkikatın çok yönlü devam ettiğini belirterek, zanlının bir gün tutuklu kalmasını talep etti.

Zanlı talebe itiraz etmedi. Yargıç Vedia Berkut Barkın, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının bir gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2017, 08:31
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104