banner6

Tutuklu sayısı dörde çıktı

banner37

Ünal Eroğlu’nun hastanenin otoparkında ciddi şekilde darp edilmesiyle ilgili aranan H.Ö. ve T.A. isimli zanlılar yakalandı

Tutuklu sayısı dörde çıktı
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da sakin Ünal Eroğlu’nu ciddi şekilde darp edilip, aracının hasara uğratılması ve cep telefonunun çalınması olayıyla ilgili aranan H.Ö. ve T.A. isimli zanlılar da yakalandı ve böylece meselede tutuklu sayısı dörde çıkmış oldu.

banner134

“Sirkat”, “Kasti hasar”, “Ciddi darp”, “Tecavüzi alet taşıma” suçlamasıyla tutuklanan H.Ç. (E-26) ve A.U.G’nin (E-37) ardından yakalanan H.Ö ile T.A. isimli iki zanlı dün sabah tutukluluk talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ahmet Demirel, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Kazım Sevinç’i dinletti. 

Mahkemede yeminli şahadet veren Sevinç, 12.10.2021 tarihinde saat 20.00 raddelerinde Lefkoşa’da Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Onkoloji Servisi park alanının doğu kısmında, Ünal Eroğlu’nun kendisiyle konuşmak istediği gerekçesiyle FD 869 plakalı aracına aldığı H.Ç.’nin, aracın park edildiği sırada Eroğlu’na elleri ile vurmak suretiyle darp ettiğini anlattı.

Kavga esnasında olay yerine gelen A.U.G.’nin de HD 711 plakalı aracından inerken yanına aldığı yaklaşık 1.5 metre uzunluğundaki plastik boru ile Ünal Eroğlu’na gelişigüzel vurarak sol kolunun üst kış kısmında kızarıklık, sağ yan göğsünde sıyrık oluşturduğunu ifade eden Sevinç, aynı araçtan inen zanlılar H.Ö. ile A.T.’nin de elleri ile Ünal’a gelişigüzel yumruk vurarak sol kaşında 1-2 santimlik kesi, sağ kulağında şişlik, sırtında da birden fazla sürtük oluşturarak ciddi şekilde darp ettiklerini söyledi.

Ünal Eroğlu’nun zanlıların elinden kurtulup olay yerinden uzaklaştığını belirten Sevinç, zanlıların konu aracın sağ arka camı, sol arka ve ön camı, aracın ön ve arka camını muhtemelen sert bir cisim ile kırarak kasti hasara uğrattıktan sonra araç içerisinde bulunan Samsung A 5 marka cep telefonunu sirkat ettiklerini kaydetti.

  Olayla ilgili devam eden tahkikatını salimen yürütebilmek için zanlıların aleyhine 1 günlük tutukluluk emri talep etti.

Her iki zanlı da konu suçla alakaları olmadığını beyan ederken, Yargıç Mine Ozankaya soruşturmanın selameti için istenen tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104