Tutuklu var, para yok!

banner37

Alsancak’ta geçtiğimiz gün içerisindeki 90 bin TL nakit parayla çalınan kasa ile ilgili yakalanan 9 kişi mahkemeye çıkarıldı

Tutuklu var, para yok!
banner99

Elmas TOKAY

Alsancak’ta 18 Eylül tarihinde 03.20 ile 07.30 saatleri arasında bir iş yerinden içerisindeki 90 bin TL’yle birlikte çalınan kasayla ilgili şüpheli olarak tutuklanan 9 kişi dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. 90 bin TL’nin muhafaza edildiği çelik kasa ise şantiyenin 20 metre ilerisinde boş olarak bulunurken, polis 24 kişiyi sorguladığını ve yaklaşık 80-100 kişiden ise ifade alacağını açıkladı. Meseleyle bağlantılı olarak tutuklanan 9 kişi ise 2 gün tutuklu kalacak.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda dün görüşülen tutukluluk duruşmasında, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Lapta Polis Karakolu’nda görevli polis memuru İbrahim Güleç, yeminli şahadet vererek meseleyle ilgili olguları aktardı.

Güleç, zanlılar  S.B., F.E., N.Ö., A.A., M.E., O.B., M.G., K.G., ve İ.Ö.’nün “Bina açma” ve “Sirkat” suçlarından methaldar olduklarını kaydetti.

Olayın Alsancak Merit Royal Hotel karşısında bulunan Derdal Arabacıoğlu’na ait şirkette yaşandığını ifade eden Güleç, şirket binasının, zorla açıldıktan sonra içeride muhafaza edilen çelik kasanın bina dışına çıkarıldığını, kasanın açıldıktan sonra içinde muhafaza edilen 90 bin TL nakit paranın sirkat edildiğini kaydetti.

banner134
Olayın polisin bilgisine 18 Eylül tarihinde sabah saat 08.20 sıralarında geldiğini belirten Güleç, kasanın ofisin 20 metre ilerisinde bulunduğunu ve herhangi bir parmak izine rastlanamadığını ifade etti.

Cep telefonları inceleniyor

Polis memuru Güleç, soruşturmanın büyük bir titizlikle yürütüldüğünü ilk aşamada şüpheli görülen 9 zanlının tutuklandığını kaydetti. Olay yerinde ayak izlerinin tespit edildiğini ve uzmanlar tarafından incelendiğini belirten Güleç, ayrıca otelin kamera kayıtlarının, zanlıların cep telefonlarının incelendiğini ifade etti.

Para bulunamadı

Çelik kasadan çalınan 90 bin TL’nin henüz bulunmadığına değinen Güleç, 2 günde 24 kişinin sorgulandığını alanın çok büyük olması nedeniyle 80-100 kişinin daha sorgulanacağını belirtti.

Güleç, soruşturmanın selameti için zanlıların soruşturma amaçlı tutuklu kalması gerektiğine dikkati çekerek 2 gün tutukluluk talebinde bulundu.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, soruşturmanın yeni başladığını ve devam ettiğine bulgu yaptı ve zanlılarla ilgili istenen tutukluluk süresine onay verdi. Mesutoğlu, ayrıca zanlıların doktor kontrolünden geçirilmesine de emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2017, 08:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75