Tutukluluk süreleri 5’er gün uzatıldı

banner37

Gazimağusa’da bulundukları kiralık araçta uyuşturucuyla yakalanan F.D. ve B.Y.’nin aleyhine başlatılan soruşturma henüz tamamlanamadı

banner87
Tutukluluk süreleri 5’er gün uzatıldı
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’nın Baykal Bölgesi’nde bulundukları kiralık araçta uyuşturucu maddeyle yakalanan 2 genç aleyhine başlatılan polis soruşturması devam ediyor.

   Meseleyle ilgili tutuklanan F.D. ve B.Y., dün yeniden mahkemeye çıkarılarak aleyhlerine tahkikat maksatlı 5’er gün daha tutukluluk emri temin edildi.

   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Osman Üreten, zanlıların, alınan bir ihbar üzerine, 26 Şubat 2020’de, saat 11.30’da, Gazimağusa’nın Baykal Bölgesi’nde toprak alanda park edilmiş bir kiralık araç içerisinde tespit edildiğini söyledi.

   Osman Üreten, B.Y.’nin kullanımında bulunan araçta yapılan aramada; aracın 3 ayır yerinde gizli olan toplam 5 gr ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve içerisinde sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan bir adet ucu yanık sarma sigarayı bularak zapt ettiğini anlattı.

   Üreten, B.Y., ve araçta yolcu olarak bulunan F.D.’nin aleyhine başlattığı soruşturmasını henüz tamamlayamadığını ifade ederek, serbest kalmaları halinde tahkikatına etki etme olasılığı bulunan zanlılar aleyhine mahkemeden ek süre istedi.

   Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, huzurundaki şahadeti değerlendirdikten sonra, zanlıların tutukluluğunu 5’er gün daha uzattı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75