“Tutuklunun akli dengesi yerinde değildi”

banner37

Gardiyanlar Birliği Başkanı Kayalı, cezaevinde dün bir gardiyanın tutukluya tokat attığını doğruladı ancak olayın tutuklunun kendisini kaybetmesi nedeniyle gerçekleştiğini söyledi

banner87
“Tutuklunun akli dengesi yerinde değildi”
banner8

Erol KANLIADA

Merkezi Cezaevi’nde dün S. V., isimli gardiyanın avukat görüşme odalarının önünde bir tutukluyu tokatladığı iddia edildi.

Gardiyanlar Birliği Başkanı Salih Kayalı yaşanan olayın doğru olduğunu, fakat söz konusu tutuklunun akli dengesinin yerinde olmadığını söyledi.

Kayalı, önceki gün ‘uyuşturucu’ suçundan saat 16.00’da cezaevine gelen tutuklunun, geldiği andan itibaren rahat durmadığını, agresif tavırlar sergileyip, çok fazla küfür ettiğini, koğuş arkadaşlarına rahatsızlık verdiğini vurguladı.

Tutuklunun, gardiyan tarafından tokatlanmadan önce, başka bir mahkûma tokat attığını ve küfürler savurduğunu belirten Kayalı, tutuklunun Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne götürülmeye çalışıldığı sırada, gardiyana el ve ayaklarıyla müdahale ettiğini ve direnç gösterdiği için uyarı niteliğinde tokat atıldığının altını çizdi.

Kayalı, tutukluya tokat atan gardiyanın onu uyarma amaçlı attığını, art niyetli bir şekilde veya zarar vermek amaçlı tokat atmadığını söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108