Tutukluya uyuşturucuyu eşi temin etti

banner37

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nin tutuklu hücrelerinin penceresinden uyuşturucu atılması olayıyla ilgili biri kadın iki kişi daha tutuklandı

Tutukluya uyuşturucuyu eşi temin etti
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nin hücrelerinde davasının görüşülmesini bekleyen bir tutukluya uyuşturucu götürdüğü gerekçesiyle tutuklanan iki kişinin ardından cezaevinde hükümlü tutuklu bulunan A.A.’nın eşi G.A ile suç ortaklığı yaptığı ileri sürülen U.Ö. de tutuklandı.

Zanlı G.A.’nın cezaevinde hükümlü tutuklu bulunan eşi A.A.’nın yönlendirmesiyle zanlı U.Ö. ile irtibat kurup, uyuşturucuyu zanlı F.D.’yev erdiği belirlendi.

“Kanunsuz uyuşturucu madde alma ve tasarrufu” suçlamalarıyla tutuklanan F.D. (E-23) ve T. T. (K-21) isimli iki zanlının ardından tutuklanan G.A. isimli kadın ve U.Ö. dün mahkemeye çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü duruşmada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Cemal Ramiz’i tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Ramiz, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibince, Merkezi Cezaevi’nden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne götürülen tutukluların dava saatini bekledikleri hücrenin penceresinden uyuşturucu atılacağı bilgisi alındığını belirtti ve pusuya yattıklarını anımsattı.

Polis memuru Cemal Ramiz, 03.12.2020 tarihinde, saat 10.30 sıralarında, zanlı F. D.’nin, Lefkoşa Kaza Mahkemesi huzuruna çıkarılmak üzere bekleyen tutukluların bulunduğu odanın penceresi içerisinden yaklaşık 12 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile uyuşturucu içerdiğine inanılan 13 adet hap ve uyuşturucu içerdiğine inanılan bir miktar toz maddeyi odanın penceresinden içeriye vermeye çalıştığı sırada suçüstü tespit edildiğini anımsattı.

Zanlı F.D.’nin, T.T.’nin cep telefonu aracılığıyla cezaevinde bulunan ve uyuşturucu getirdikleri kişiyle görüşme yaptığının tespit edildiğini kaydeden Ramiz, ayrıca cezaevinde zanlıların görüştüğü kişiye ait 300 telefon görüşmesinin kaydının emare alındığını halen incelendiğini anlattı.

İsmi tespit edilen iki kişi tutuklandı

Polis memuru Cemal Ramiz, zanlı F. D.’ye uyuşturucuyu temin eden kimlikleri tespit edilen G.A. ile U.Ö.’nün geniş çaplı soruşturma neticesinde Mağusa’da tespit edilerek tutuklandığını mahkemeye aktardı.

Ramiz, zanlı G.A.’nın cezaevinde hükümlü tutuklu bulunan eşi A.A.’nin yönlendirmesiyle zanlı U.Ö. ile irtibat kurup, uyuşturucuyu zanlı F.D.’ye verilmesini sağladığının tespit ettiklerini kaydetti.

Soruşturmanın halen devam ettiğini, analiz raporlarının beklendiğini ve zanlıların cep telefonlarının dökümlerinin beklendiğini kaydeden Ramiz, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlıların iki gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlıların iki gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75