banner6

Tütün ve ilaç kaçakçılığı polis ve gümrüğe takıldı

banner37

Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir şirket adına ülkeye getirilen yük kamyonu içerisinde gümrüğe bildirilmemiş muhtelif sayıda ürün bulundu, şirket direktörleri Ş.K. ve G.P. ile şoför S.B. tutuklandı

Tütün ve ilaç kaçakçılığı  polis ve gümrüğe takıldı
banner151

Ahmet UÇAR

Lefkoşa Polis Müdürlüğü Cürümleri Önleme şubesinde görev yapan polisler tarafından, önceki gün gümrük memurlarıyla birlikte gerçekleştirilen operasyonda Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir şirket adına buzluklu kamyonla ülkeye giriş yapan zanlı S.B.’nin tasarrufunda gümrüğe bildirilmemiş ürünler ele geçirildi.

Araçta bulunan 12 torba kaçak tütün, 30 kutu Al Fakher marka 1 kg’lık nargile tütünü, 300 adet Mhpharma Clenbuterol 40 mcg hapları, 280 adet Mhpharma Tren Acetate 100 mg vücut geliştirme ilaçları, henüz ne oldukları tespit edilemeyen 6 küçük tüp toz ve 1 büyük tüp sıvı maddenin gümrüğe bildirilmediğinin tespit edildi. Şirket direktörleri Ş.K. ve G.P. ile şoför S.B., dün ‘kaçakçılık’ suçlamasıyla mahkeme huzuruna çıkarıldı ve haklarında 2 gün tutukluluk emri alındı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis çavuşu Hüseyin Ergüleç, 7 Ocak 2022 tarihinde, saat 13.00 raddelerinde Lefkoşa’da Cürümleri Önleme Şubesi tarafından operasyon gerçekleştirildiğini belirterek, yapılan operasyonda Organize Sanayi Bölgesi’nde işletmeciliğini zanlılar Ş.K. ile G.P.’nin yaptığı Fish World Trading isimli işyeri için KKTC’ye giriş yapan S.B.’nin kullanımında bulundurduğu RC 612 plakalı Daf marka buzluklu kamyonda gümrük memurları huzurunda yapılan aramada gümrüğe bildirilmemiş ürünlerin bulunduğunu kaydetti.

Ergüleç, araçta bulunan 12 torba kaçak tütün, 30 kutu Al Fakher marka 1 kg’lık nargile tütünü, İlaç ve Eczacılık Yasası’na aykırı olarak 300 adet Mhpharma Clenbuterol 40 mcg hapları, 280 adet Mhpharma Tren Acetate 100 mg vücut geliştirme ilaçları, henüz ne oldukları tespit edilemeyen 6 küçük tüp toz ve 1 büyük tüp sıvı maddenin gümrüğe bildirilmediğinin tespit edildiğini vurguladı.

Soruşturma kapsamında tüm zanlıların derdest emri gereği tutuklandığına işaret eden Ergüleç, soruşturmanın henüz yeni başladığını vurguladı.

Ergüleç, serbest kalması durumunda soruşturmaya olumsuz yönde etki etme ihtimallerinin bulunması nedeniyle zanlıların aleyhine 2 gün tutukluluk emri talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Vedia B. Barkın, istenilen tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110