banner6

“U” dönüşü yapmaya çalıştı, çarpmadık yer bırakmadı

banner37

“U dönüşü yapılmaz” trafik levhasına riayet etmeyen sürücü, kural ihlali yaptığı sırada başka bir otomobile çarptı, hızını alamayıp demir bordüre daha sonra da bir dükkana çarparak durabildi

“U” dönüşü yapmaya çalıştı,  çarpmadık yer bırakmadı
banner99

Doğan SAMER

Lefkoşa Ortaköy’de, dün sabahın ilk saatlerinde, trafik levhasına riayet etmeden “U” dönüşü yapmaya çalışan sürücü trafik kazasına neden oldu ardından çarpmadık yer bırakmadı.

Sürücü, “U” dönüşü yapmaya çalıştığı esnada başka bir otomobile çarptı ardından direksiyon hakimiyetini kaybederek, önce yolun sağında bulunan dükkanların önündeki demir bordüre daha sonra da dükkanın camına vurarak durabildi. Kaza sonucu şans eseri yaralanan olmadı.

Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre kaza, saat 01.00 sıralarında Gazeteci Hasan Tahsin Caddesi’nde meydana geldi.

Ortaköy ışıklarını geçip Gazeteci Hasan Tahsin Caddesi’ne doğru ilerleyen 24 yaşındaki Muhammed Tekin, yönetimindeki ET 065 plakalı salon araçla “U” dönüşü yapılmaz trafik levhasına riayet etmeksizin dikkatsizce “U” dönüşü yaptığı esnada cadde üzerinde gerisinde soldan ikinci şeritte ayni istikamete doğru seyreden 18 yaşındaki Osman Uğurtaş yönetimindeki RC 490 plakalı salon aracın önünü tıkaması sonucu çarpışma meydana geldi.

Çarpışmanın etkisiyle RC 490 plakalı salon araç sürücüsü, direksiyon hakimiyetini kaybedip önce yolun sağında bulunan dükkanların önündeki demir bordüre daha sonra da dükkanın merdivenine en son da kiralık dükkanın camına vurarak durabildi.

Polis, kazayla ilgili soruşturma başlattı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104