Üç aydır aranıyorlardı

banner37

Doğanköy’deki evinde çok sayıda tabanca, canlı mermi, uyuşturucu ve define avcılığı aparatları bulundurmaktan haziran ayında tutuklanan polis memuru Ziya Düşünmez’in suç ortakları olduğu iddiasıyla iki kişi daha tutuklandı

banner87
Üç aydır aranıyorlardı
banner90
banner99

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından geçtiğimiz haziran ayında Doğanköy’deki evinde yapılan aramada, çok sayıda tabanca, canlı mermi, bir miktar uyuşturucu, eski eser aramakta kullanılan metal dedektörü ve define avcılığında kullanılan çeşitli aparatlar bulunarak tutuklanan polis memuru Ziya Düşünmez’in suç ortakları olarak yaklaşık 3 aydır aranan Cüneyt Sığırcı ve Sercan Büyüközer isimli iki zanlı önceki gün yakalandı.

İki zanlı, dün Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzuruna çıkarıldı ve aleyhlerine soruşturma amaçlı olarak 3’er günlük tutukluluk emri alındı.

Mahkemede yeminli şahadet vererek meselenin olgularını aktaran polis çavuşu Mehmet Bayram, zanlıların 20 Haziran tarihinde tutuklanan polis memuru Ziya Düşünmez’in suç ortakları olduğunu ve yaklaşık üç aydır arandıklarını kaydetti.

Zanlı Cüneyt Sığırcı’nın polis Düşünmez’e yurt dışından tabanca ve canlı mermi ithal ettiğini söyleyen tahkikat memuru, zanlı Cüneyt Sığırcı ve Sercan Büyüközer’in önceki gün Girne Turizm Limanı’ndan ülkeye giriş yaparken yakalandıklarını belirtti.

Soruşturma kapsamında zanlı Düşünmez’in cep telefonunda zanlılarla bağlantısı olduğunu tespit ettiklerini kaydeden Bayram, zanlıların geçmiş dönemde ülkede çalıştıklarını ve kullandıkları hatları tespit etmeye çalıştıklarını ifade etti.

Bayram, soruşturmanın çok yönlü devam ettiğini, ifade ederek 3 gün tutukluluk talebinde bulundu.

Yargıç Meltem Dündar, zanlıların 3’er gün tutuklu kalmalarına karar verdi.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75