Üç gün daha tutuklu kalacaklar

banner37

Yasadışı yollardan Güney Kıbrıs’a geçen ve yasal yolla KKTC’ye giriş yapmak isteyen İbrahim Işık ve ona yardım ettiğine inanılan Emrah Özdemir’in tutukluluk süresi uzatıldı

Üç gün daha tutuklu kalacaklar
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Beyarmudu köyünde Birinci Derecede Askeri Yasak Bölgeyi ihlal ederek yasa dışı yollardan Güney Kıbrıs’a geçen ve yasal yolla KKTC’ye giriş yapmak isteyen zanlı İbrahim Işık ve ona yardım ettiğine inanılan zanlı Emrah Özdemir, dün yeniden Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı.

banner134
   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarılan zanlılar aleyhinde 3’er günlük tutukluluk emri alındı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi Yargıcı Temay Sağer’in huzurunda görüşülen duruşmada Mağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Ayhan Arabi tanık olarak dinlendi.
   Mahkemede yeminli şahadet veren Arabi, 30 Ekim’de zanlı İbrahim Işık’ın zanlı Emrah Özdemir’in teşvik ve yardımıyla Birinci Derecede Askeri Yasak Bölgeyi ihlal edip, Güney Kıbrıs’a geçtiğini mahkemeye aktardı.

Polis memuru Ayhan Arabi, zanlı İbrahim Işık’ın Beyarmudu Sınır Kapısı’ndan yasal olarak geçiş yapmak isteyip tutuklandığına vurgu yaptı.

Arabi, zanlı İbrahim Işık’ın gönüllü ifade verip, Almanya’ya gidebilmek için zanlı Emrah Özdemir ve aranan iki kişinin yardımıyla Güney Kıbrıs’a geçtiğini itiraf ettiğini kaydetti.

Tahkikatın devam ettiğini, aranan iki kişi olduğunu belirten Arabi, zanlıların üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, zanlıların üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75