Üç kaçak daha yakalandı

banner37

KKTC’de kaçak olarak kalan yabancı uyruklu üç kişi daha yakalandı ve dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı

banner87
Üç kaçak daha yakalandı
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Polis Genel Müdürlüğü’nün ülkemizde bulunan kaçaklara yönelik denetimleri devam ediyor.

Lefkoşa’da gerçekleştirilen denetimlerde KKTC’de kaçak olarak kalan yabancı uyruklu Ali Jabbar (E-32, işsiz), Rehan Iqbal (E-18, işsiz) ve Umer Munır (E-28, işsiz) yakalandı ve dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Şevket Gazi’nin huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı adında Savcı Volkan Kayabaş, Demirhan Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Mehmet Kanteper’i tanık olarak dinletti.

Mahkemede mesele ile ilgili şahadet veren Kanteper, 26.10.2019 tarihinde saat 22.00-22.55 saatleri arasında Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen arama müzakeresi doğrultusunda bir polis ekibi ile birlikte Haspolat’da bir ikametgah içerisinde yapılan arama sonucunda Bangladeş uyruklu Ali Jabbar’ın KKTC’de ikamet izinsiz olarak ikamet ettiğinin tespit edildiğini kaydetti.

Polis memuru Mehmet Kanteper, zanlı Ali Jabbar’ın adaya 02.03.2017 tarihinde bir işyerine ön izinli olarak gelip çalışma izini çıkardıktan sonra beş ay çalışma izinli çalışıp, konu iş yerinin adı edileni işten çıkartıp çalışma iznini durdurduktan sonra zanlının KKTC’den çıkış yapmayıp adada ikamet izinsiz kaldığının tespit edildiğini belirtti.

İki kaçak da Haspolat’ta belirlendi

Mehmet Kanteper, Haspolat’ta bir ikametgahta yapılan arama sonucunda Rehan Iqbal ve Umer Munır’ın

KKTC’den izinsiz ikamet etme suçundan methaldar olduklarını kaydetti.

Kanteper, zanlı Rehan Iqbal’ın 14.02.2018 tarihinde öğrenci izinli olarak KKTC’ye giriş yaptığını, 08.02.2018 tarihinde bir üniversitesine öğrenci kaydını yaptırıp daha sonra gerekli okul harçlarını yatırmadığından dolayı okul ile ilişkisi kesilmesine rağmen KKTC’den çıkış yapmadığını ve yasa dışı olarak KKTC’de ikamet etmeye

devam ettiğini mahkemeye aktardı.

Kanteper, Umer Munır’ın ise 22.02.2017 tarihinde ön izinli olarak KKTC’ye giriş yaptığını, 15.09.2017 tarihinde çalışma izini iptal edildiği halde yasal süre içerisinde KKTC’den çıkış yapmayıp yasa dışı olarak KKTC’de ikamet etmeye devam ettiğini kaydetti.

Polis memuru Mehmet Kanteper, tutuklanan zanlıların ülkemizde bulunduğu süre zarfında ne yaptığının araştırılacağını belirterek, üç gün poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

Yargıç Şevket Gazi, zanlıların soruşturma maksatlı üç gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108