banner6

Üç soyguncu daha aranıyor

banner37

Gideon Jeffrey Uwadıale’yi evinde darp edip, nakit para ve kişisel eşyalarını zor kullanarak aldıkları ileri sürülen üç kişi daha tutuklandı ve tutuklu sayısı dörde yükseldi

Üç soyguncu  daha aranıyor
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Hamitköy’de Gideon Jeffrey Uwadıale’yi evinde darp edip, nakit para ve kişisel eşyalarını zor kullanarak aldıkları ileri sürülen üç kişi daha tutuklandı. Soygunla ilgili tutuklu sayısı dörde yükselirken polis, üç kişinin daha arandığını açıkladı. 

Ülkemizde üniversite eğitimi gören 31 yaşındaki G.O.A., beraberindeki altı kişiyle birlikte, alacağı olduğu gerekçesiyle, Gideon Jeffrey Uwadıale’yi evinde darp edip, 5 bin TL nakit para, I Phone 6 S Plus marka cep telefonu, 1 adet HP marka laptop ve bazı kişisel eşyalarını zor kullanarak alıp, soygun suçu işlediği gerekçesiyle tutuklanmıştı. Soygun meselesi ile ilgili olarak aranmakta olan O.O. (E-27), V.O. (E-29) ve A.O.O. (E-26) tespit edilerek tutuklandı.

“Soygun”, “Ev açma”, “Darp” ve “Mülke tecavüz” suçlamalarıyla tutuklanan üç zanlı, dün tutukluluk talebiyle  mahkemeye çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Hasan Dağlı’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı İbrahim Ruso, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube’de görev yapan polis memuru Ali Gencer’i dinletti. 

Mahkemede yeminli şahadet veren Gencer, 22.12.2020 tarihinde saat 12.00 raddelerinde Hamitköy’de sakin G.O.A.’nın (Öğrenci-Nijerya) yeni tutuklanan üç zanlı ve halen aranan üç zanlı ile birlikte kendilerine borcu olduğu gerekçesiyle aynı adreste sakin Gideon Jeffrey Uwadıale’nin (E-34, Öğrenci-Nijerya) ikametgahına rızası dışında açık ve kilitsiz olan kapıdan girip, mülküne tecavüz edip, müştekiyi darp ettiklerini belirtti.

Polis memuru Ali Gencer, zanlıların müştekiye ait, 1 adet yeşil renk erkek çantası ve içerisinde 3 adet markası meçhul tıraş makinesi, muhtelif şahsi eşyaları, 5 bin TL nakit parayı, 1 adet şampanya rengi I Phone 6 S Plus marka cep telefonunu ve 1 adet HP marka Laptopu zor kullanarak alarak soygun suçunu işlediklerine vurgu yaptı.

Üç zanlının emarelerin bir kısmı ile tespit edilerek, suçüstü tutuklandıklarını kaydeden Gencer, olay yerinde, olayın meydana geldiği anı gösteren çok sayıda güvenlik kamerası mevcut olduğunu ve incelemelerin halen devam ettiğini söyledi.

Gencer, aranmakta olan biri beyaz renkte iki araba ve üç siyahi erkek şahıs ile aranan emareler olduğuna vurgu yaptı.

Gencer, zanlıların serbest kalması halinde aranan şahıs ve emarelere etki etme olasılığı aşikar olduğundan zanlının soruşturma maksatlı poliste bir gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Hasan Dağlı, aranan şahıslar, emareler ve incelenecek kamera görüntüleri olduğuna vurgu yapıp, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlının bir gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104