Üç tür uyuşturucu ele geçirildi

banner37

Girne’de Narkotik Polisi’nin durdurduğu araçtaki gencin ve onun yanına giden arkadaşının tasarruflarında Hintkeneviri, kokain ve metamfetamin olmak üzere yaklaşık 218 gram uyuşturucu madde bulundu

Üç tür uyuşturucu ele geçirildi
banner90
banner99

BİRİ SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ… Arabasında, ve iç çamaşırının içerisinde toplam 210 gram Hintkeneviri, çantasında ise uyuşturucu satışından elde edildiği düşünülen yüklü miktarda para bulunan M.A.M., dün mahkemeye çıkarılırken, polisi görünce kaçmaya çalışan ancak yakalanınca iç çamaşırının içerisinde 6 gram Hintkeneviri, 1 gram metamfetamin ve yarım gram kokain bulunan B.P., isimli zanlı ise sinir krizi geçirerek hastaneye yatırıldığı için mahkemeye çıkarılamadı ancak her iki zanlı aleyhine de 3 gün tutukluluk emri alındı.

Girne’de gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda yaklaşık 218 gram Hintkeneviri, kokain ve metamfetamin türü uyuşturucu madde ele geçirildi.


Operasyonda M.A.M., ve B.P., isimli iki kişi tutuklandı ancak sinir krizi geçiren zanlı B.P., Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne yatırıldığı için mahkemeye çıkarılamadı.


Zanlı M.A.M., dün mahkemeye çıkarılırken, B.P., adına ise avukatı hazır bulundu. Her iki zanlı aleyhine de 3 günlük tutukluluk emri alındı.


Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet vererek olguları aktaran polis memuru Mustafa Zor, 21.01.2021 tarihinde, saat 18.00 sıralarında, Girne’de Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan operasyon sonucu, M.A.M.’nin kullanımında bulunan araçta yapılan aramada 180 gram hintkeneviri bulunduğunu söyledi.


banner134
Zanlının üzerinde yapılan aramada iç çamaşırının içerisinde naylona sarılı 30 gram daha Hintkeneviri ele geçirildiğini kaydeden Zor, el çantasında ise uyuşturucu geliri olduğu düşünülen 3 bin 345 dolar, 2 bin 25 Euro ve 200 sterlin para bulunduğunu belirtti.  


Operasyon esnasında zanlının yanına gelen B.P.’nin polisi görünce kaçmaya çalıştığını ancak makul kuvvet kullanılarak yakalandığını söyleyen Zor, zanlının üzerinde yapılan aramada iç çamaşırı içerisinde gizlediği naylonlara sarılı 6 gram Hintkeneviri, bir gram metamfetamin ve yarım gram kokain bulduklarını açıkladı.


Zor, zanlı B.P.’nin sinir krizi geçirdiği için Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne yatırıldığını, bu nedenle mahkemeye getirilemediğini söyledi.


Zanlı M.A.M.’nin 180 gram uyuşturucuyu zanlı B.P., için getirdiğine dair ifade verdiğini, mesele ile ilgili bir şahsın daha arandığını, uyuşturucuların analize gönderildiğini ancak sonuçların çıkmadığını, kayıp emareler olduğunu belirten Zor, zanlılar hakkında 3 gün tutukluluk emri istedi.


Mahkeme, M.A.M.’nin polis hücresinde, B.P.’nin ise hastanede 3 gün süreyle polis gözetiminde kalmasına emir verdi. (KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75