Üç yıl hapis yatacak

banner37

Ülkemize 246 gram ağırlığında hintkeneviri ithal eden Antonis Mavromichalis, hapis cezasına çarptırıldı

banner87
Üç yıl hapis yatacak
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Güney Kıbrıs’ta yaşayan ve kuzeye 246 gram ağırlığında hintkeneviri ithal ve tasarrufu suçlarından yargılanan Antonis Mavromichalis, üç yıl hapis cezası aldı.

   Nüvit Gazi’nin başkanlığında, Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Umut İnan’dan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davada Savcı Atilla Enver Etkin hazır bulundu.

   Dava kararını okuyan Başkan Nüvit Gazi, sanığı kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında, aleyhine getirilen davalardan suçlu bulup mahkûm ettiklerini açıkladı.

   Gazi, sanığın işlediği uyuşturucu madde ithal etme suçunun çok ciddi, vahim ve uzun süreli hapis cezası öngördüğüne vurgu yaptı.

   Uyuşturucu suçlarının toplumda ciddi huzursuzluk yarattığına dikkat çeken Gazi, uyuşturucunun toplumda özellikle de gençler arasında yaygınlığına işaret etti.

   Gazi, uyuşturucu suçlarının toplumu moral olarak çökerten ve kamu sağlığını tehdit eden suçlardan olduğunun altını çizdi.

   Bu tür yaygın suçlara karşı caydırıcı ve ibret verici cezalar verilmesi gerektiğine vurgu yapan Gazi, sanığın külliyetli miktarda uyuşturucu ithal etmesini aleyhine değerlendirdiklerini kaydetti.

   Sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen Gazi, sanığa oybirliği ile üç yıl hapis cezası verdiklerini açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75