Üçer yıl hapis yatacaklar

banner37

300 gram hintkeneviri türü uyuşturucu madde ile yakalanan Uchenna Micheal Jonah ve Salman Abbas Yerima, suçlu bulundu

Üçer yıl hapis yatacaklar
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Yedidalga’da geçtiğimiz ocak ayında 300 gram hintkeneviri türü uyuşturucu madde ile yakalanan Uchenna Micheal Jonah ve Salman Abbas Yerima, üçer yıl hapis cezasına çarptırıldı.

   Nüvit Gazi’nin başkanlığında, Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Umut İnan’dan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın kararı dün açıklandı. Dünkü karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına savcı Atilla Enver Etkin ve sanıkların avukatı hazır bulundu.  

   Dava kararını okuyan Başkan Nüvit Gazi, sanığı kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında, aleyhine getirilen davalardan suçlu bulup mahkûm ettiklerini açıkladı.

   Gazi, uyuşturucu suçlarına uzun süreli hapis cezası öngören ciddi, vahim ve yaygın suçlardan olduğuna dikkat çekti.

   Başkan Nüvit Gazi, 300 gram hintkeneviri türü uyuşturucu maddenin azımsanmayacak bir miktar olduğuna vurgu yaptı.

   Gazi, uyuşturucunun türü ne olursa olsun, insan sağlığına verdiği zarara vurgu yapıp, hiç kimsenin her ne saikle olursa olsun bu miktarda uyuşturucu maddeyi tasarruf etme hakkı olmadığına dikkat çekti.

   Gazi, bu tür suçları işleyen ve işleme eğiliminde olan kişilere karşı kamu menfaati gereği caydırıcı ve ibret verici cezalar verilmesi gerektiğini kaydetti.

   Başkan Gazi, sanıkların lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinerek, iki sanığa da oybirliği ile üç yıl hapis cezası verdiklerini açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75