Üçü cezaevine gitti, üçü 10’ar bin TL ödedi

banner37

Bafra’da Ökkeş Tosun’a ait ambardan çok sayıda konfeksiyon ürününün çalınması olayıyla ilgili tutuklanan 6 zanlı hakkındaki polis soruşturması tamamlandı

Üçü cezaevine gitti, üçü 10’ar bin TL ödedi
banner90
banner99

   Bafra Kooperatifi’ne ait olan ancak Ökkeş Tosun’un kirasında bulunan depodan çok sayıda konfeksiyon ürününün çalınmasıyla ilgili yürütülen polis soruşturması tamamlandı.

   Depodaki ürünlerin çalınması, taşınması ve saklanmasına karışan dört zanlı ayrı, bu malları çalıntı olduklarını bildikleri halde satın alan iki zanlı ise ayrı olarak mahkemeye çıkarıldı. Toplamda 6 kişi olan zanlılardan üçü yargılanıncaya kadar cezaevine gönderilirken, üçü de yargılanıncaya kadar, diğer şartların yanında 10’ar bin TL’lik nakdi teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

   İskele Kaza Mahkemesi Başkanı Fadıl Aksun’un huzurunda görüşülen dünkü her iki teminat duruşmasında da meselenin tahkikat sorumlusu olan Ziyamet Polis Karakolu’ndan polis memuru Hasan Özgüç yeminli şahadet vererek olguları aktardı.

   İlk önce Muharrem Sarp, Burak Bal, Mehmet Yastı ve Hasan Savaş Bal’ı mahkemeye çıkaran Hasan Özgüç, Muharrem Sarp ve Burak Bal’ın 2020’nin mayıs ayı içerisinde Eşref Bitlis Caddesi’nde yer alan Bafra Kooperatifi’ne ait olan ancak Ökkeş Tosun’un kirasında bulunan ambara girdiklerini ve toplamda 68 bin 223.65 TL değerindeki konfeksiyon ürünlerini sirkat ettiklerini belirtti.

   Mehmet Yastı ve Hasan Savaş Bal’ın bahse konu eşyaların sirkat edildiğini bildikleri halde polise bildirmeyerek suç ortağı olduklarını belirten Özgüç, çalışma izni önceki gün biten Muharrem Sarp’ın TC uyruklu, diğer üç zanlının ise KKTC uyruklu olduğunu söyleyerek teminat talebinde bulundu.

   İskele Kaza Mahkemesi Başkanı Fadıl Aksun, Muharrem Sarp’ın 2 ayı geçmeyen bir süreliğine cezaevine gönderilmesine, diğer üç zanlının ise yargılanıncaya kadar yurt dışına çıkışlarının yasaklanmasına, 10’ar bin TL nakdi teminat yatırmalarına, KKTC vatandaşı 1’er kefilin 50 bin TL’lik kefalet senedi imzalamasına ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunmalarına, şartları yerine getirememeleri halinde ise 2 ayı geçmeyen bir süreliğine cezaevine gönderilmelerine emir verdi.

‘Hırsızlık mal kabulü’ suçundan yargılanacaklar

   Polis memuru Hasan Özgüç, daha sonra Barış Toprak ve Oğuzhan Tirit’i mahkeme huzuruna çıkardı.

   Muharrem Sarp’ın Burak Bal ile mayıs ayında sirkat ettiği 68 bin 225.65 TL değerindeki eşyaları, 18 Haziran 2020 tarihinde, patronu Ökkeş Tosun’dan borcuna karşılık aldığını söyleyerek değerinden daha düşün bir fiyat olan 30 bin TL’ye zanlı Barış Toprak ve Oğuzhan Tirit’e sattığını, zanlıların da bu malları alarak ‘Hırsızlık mal kabulü’ suçunu işlediklerini belirtti.

   TC vatandaşı olan zanlıların KKTC’de herhangi bir bağlarının bulunmadığını ve önceki gün itibarıyla çalışma izinlerinin de iptal edildiğini sözlerine ekleyen Özgüç, yargılamada hazır bulunmaları için cezaevine gönderilmelerini talep etti.

   İskele Kaza Mahkemesi Başkanı Fadıl Aksun, her iki zanlının da 2 ayı aşmayan bir süreliğine hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmelerine emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75