Üçü de mahkemeden gergin ayrıldı

banner37

banner87
Üçü de mahkemeden gergin ayrıldı
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

   Gönyeli-Yenikent’te geçtiğimiz pazartesi akşamı iki grup arasında ‘alacak-verecek’ meselesi yüzünden çıkan kavgayla ilgili iki kişi halen aranırken, daha önce tutuklanan Barış Can Deliceırmak, Beyit İnancı ve Sinan Taşkın, aleyhlerindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere dün teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

   Kavga sırasında başından ve vücudunun muhtelif yerlerinden yaralanan Deliceırmak ve iki arkadaşı mahkeme avlusunda yargılanmak üzere teminata bağlanmalarına isyan etti.

   Polis, “Adam öldürmeye teşebbüs”, “Ağır yaralama”, “Kanunsuz ateşli silah tasarrufu” ve “Meskun mahalde ateş açma” suçlarından iki kişinin arandığını yineledi.

   Kıdemli Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Fırat Kızıltunçlar, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis çavuşu Ahmet Kavan’ı tanık olarak dinletti.

“Sağ bacağından vuruldu!”

   Mahkemede yeminli şahadet veren polis çavuşu Kavan, 24 Haziran’da saat 20.00’de Barış Can Deliceırmak, Beyit İnancı ve Sinan Taşkın’ın bir taraf, aranan iki şahsın bir taraf olarak alacak verecek nedeniyle sopalarla birbirlerinin vücutlarına gelişigüzel vurduklarını yineledi.  

   Aynı gün üç zanlının da “Kavga”, “Rahatsızlık” ve “Tecavüzi alet taşıma” suçlamalarından tutuklandığına değinen Kavan, olay esnasında Barış Can Deliceırmak’ın aranan şahısların tasarrufundaki ateşli silahla sağ bacağından yaralandığına dikkat çekti.

“Silah ve iki şahıs aranıyor”

   Polis çavuşu Kavan, “Katle teşebbüs”, “Ağır yaralama”, “Kanunsuz ateşli silah tasarrufu, taşıma” ve “Meskun mahalde ateş açma” suçlarından iki kişinin arandığını yineledi.

   Tahkikatın tamamlandığını belirten Kavan, üç zanlının da mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

   Avukat Erdaş Erbilen, müvekkillerinin müşteki konumunda olduğuna vurgu yapıp, teminatla serbest kalmalarına itiraz etti.

   Kıdemli Yargıç Cenkay İnan, zanlıların yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, KKTC vatandaşı birer kefilin 20 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75