banner6

Üçüncü suç ortağı da aranıyor

banner37

Gönyeli’de kendisine ait eve yapılan operasyonda 50 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde ve üç adet sarma sigara ile yakalanan Alpay Sadrazam’ın itirafı üzerine suç ortağı Uğurcan Bük’te yakalanarak mahkemeye çıkarıldı. Meseleyle ilgili üçüncü bir şahıs ise halen aranıyor.

Üçüncü suç ortağı da aranıyor
banner150

banner150

banner99

Ahmet VAMIK

Gönyeli’de kendisine ait eve yapılan operasyonda 50 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde ve üç adet sarma sigara ile yakalanan Alpay Sadrazam’ın ardından kendisine uyuşturucu maddeyi temin eden Uğurcan Bük’te yakalandı. Dün birlikte mahkemeye çıkarılan Sadrazam ve Bük aleyhine 3 günlük ek tutukluluk emri alındı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi Yargıcı Rauf Kürşad’ın huzurunda görüşülen duruşmada, Başsavcılık adına Savcı Ayşe Kaymak Şadi, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Kaan Kurtbir’i tanık olarak dinletti.

Zanlı Alpay Sadrazam’ın “Uyuşturucu madde tasarrufu” suçundan methaldar olduğunu belirten Kaan Kurtbir, 19 Eylül günü saat 20.30 sıralarında Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli bir ekip tarafından Gönyeli’de sakin Alpay Sadrazam’ın ikametgâhına düzenlenen operasyonda zanlının üzerinde ve ikametgahı içerisinde arama yapıldığını belirtti.

Kurtbir, zanlının üzerinde yapılan aramada, cebinde bulunan tütün cüzdanı içerisinde 50 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde ile 3 adet ucu yanık içerisinde tütünle karışık sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan sarma sigara bulunarak emare alındığını hatırlattı.

Gönüllü ifade veren zanlının söz konusu uyuşturucu maddeyi zanlı Uğur Bük’ten satın aldığına yönelik itirafta bulunduğunu belirten Kaan Kurtbir, zanlı Uğur Bük’ün de ikametgahında tespit edilerek tutuklandığını ifade etti.

Zanlı Alpay Sadrazam’ın söz konusu uyuşturucu maddeyi Eylül ayı içerisinde zanlı Uğur Bük ile birlikte Gazimağusa’ya giderek halen aranmakta olan bir şahıstan satın aldıklarına yönelikte itirafta bulunduğunu kaydeden Kurtbir, zanlıların serbest kalması halinde aranmakta olan şahıs ve kayıp emarelere etki edebilme olasılıkları bulunduğunu vurguladı. 
Yargıç Rauf Kürşad, tahkikatın selameti açısından zanlıların üç gün süreyle daha polis nezarethanesinde tutuklu kalmalarına emir verdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2017, 13:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104