“Uğursöz ile ilgili savcılığa önemli evraklar ulaştı”

banner37

Mehmet Eminoğlu, Serdar Özbekoğlu ve Muammer Uğursöz’ün ‘sahte vekaletname’ davasından itham edilmeleri yine ertelendi

“Uğursöz ile ilgili savcılığa önemli evraklar ulaştı”
banner90
banner8

“YENİ BİR TAHKİKAT YAPILMASI GEREK”… Davayı yürüten savcı Emine Taşkın, sanıklardan Muammer Uğursöz ile ilgili savcılığa önemli evrakların ulaştığını ve yeni bir tahkikat yapılması gerektiğini belirterek erteleme talebinde bulundu. Mahkeme, davayı 28 Kasım’a tehir etti.

Sahte vekâletnamelerle bazı taşınmaz mallar ve nakit paraların devredilmesi olayıyla ilgili tutuklu bulunan işadamı Mehmet Eminoğlu, tasdik memuru Serdar Özbekoğlu ve mimar Muammer Uğursöz’ün davası bir kez daha tehir edildi.

‘Sahte vekâlet’ olayının sanıkları dün sabah yeniden Girne Kaza Mahkemesi’nin huzuruna çıkarılırken, davayı yürüten savcı Emine Taşkın, Muammer Uğursöz ile ilgili savcılığa önemli evrakların geldiğini, yeni bir tahkikat yapılması gerektiğini belirtti.

Taşkın, ortaya çıkan yeni gelişmeler üzerine mahkemeden ek süre istedi.

Özbekoğlu’nun avukatı Mehmet Bilimer de sanıkların 3 aydan beri tutuklu olduğunu belirtip, müvekkili açısından teminat değişikliği talep etti.

Talebe itiraz eden Savcı Emine Taşkın, Özbekoğlu açısından da koşulların değişmediğini, aleyhindeki davaların devam ettiğini kaydetti.

Yargıç Meltem Dündar, davayı 28 Kasım tarihine tehir etti.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75