banner6

Ulaş tutuklu, Tarım tutuksuz yargılanacak

banner37

Alayköy’de, Soykan isimli marketin önce anahtarını çalan, ardından da soyan iki zanlı teminat duruşmasına çıkarıldı

Ulaş tutuklu, Tarım tutuksuz yargılanacak
banner8

ANAHTARI ÇALARKEN KAMERAYA YAKALANDILAR… Zanlılar, marketin anahtarını çalarken kameraya yakalandı ve polis bu görüntülerle olayı kısa sürede çözdü

Emine UYSAL ÇALUDA

Alayköy’de, Soykan isimli marketten, önce dükkanın anahtarını çalıp, ardından da işyerini soyan iki zanlı, teminat amaçlı mahkemeye çıkarıldı.

“Dükkan açma” ve “sirkat” suçlamasıyla tutuklanan zanlılar İlyas Ulaş ve Metin Tarım, dün, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı İbrahim Ruso, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Toykan Gülerler’i tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Gülerler, 24-25 Ekim tarihleri arasında Alayköy’de, Gelibolu Sokak No:21 adresinde bulunan ve işletmeciliğini aynı yerde sakin Ayşe Soykan’ın yaptığı “Soykan” isimli marketin, batıya bakan demirden mamul kapısının, anahtar ile hasara uğratılmaksızın açılarak içeriye giriş yapıldığını, demir kasa ve yazar kasa içerisinde muhafaza edilen toplam 2 bin 300 TL olan nakit para ve 10 Euro demir madeni paraların, 1 adet 200 TL değerindeki çek yaprağının ve 1 adet kredi kartının sirkat edildiğine vurgu yaptı.

“Anahtarı çalarken kameraya yakalandılar”

Polis memuru Toykan Gülerler, 23 Ekim’de, zanlıların, Alayköy’de bulunan Soykan isimli markete birlikte gittiklerini, içeriye zanlı İlyas Ulaş’ın girerek, marketin batıya bakan kapısı üzerinde bulunan anahtarı yerinden alarak market içerisinde buluştuğu zanlı Metin Tarım’a verdiğini anlattı.

Gülerler, anahtarı alan zanlı Metin Tarım’ın 22 dakika sonra tekrar markete gelerek, anahtarı İlyas Ulaş’a verdiğini ve yerine taktığının tespit edildiğine dikkat çekti.

Gülerler, konu anahtarın zanlı Metin Tarım’ın evinde bulunduğunu kaydetti. Zanlı İlyas Ulaş’ın benzeri sabıkası olduğunu söyleyen Gülerler, zanlıların, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, zanlı İlyas Ulaş’ın 45 günü aşmamak üzere hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesine karar verdi.

banner134

Sağer, zanlı Merin Tarım’ın yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 5 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı iki kefilin 100 biner TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104