Ülkede 2 yıldır kaçaktı

banner37

Gazimağusa’da, cebinde uyuşturucu maddeyle yakalanan 23 yaşındaki S.Z., ülkede izinsiz ikamet ettiği gerekçesiyle hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi

Ülkede 2 yıldır kaçaktı
banner90
banner99

YARGIYI CEZAEVİNDE BEKLEYECEK…30 Ağustos 2018’den beri ülkede izinsiz ikamet eden S.Z., işlediği iddia edilen suçlardan yargılanmak üzere, her ne şart altında olursa olsun, 2 ayı geçmeyen bir süre hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da, bir şahıstan 300 TL’ye satın aldığı bir gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olan  maddeyle yakalanan 23 yaşındaki S.Z. aleyhine yürütülen soruşturma tamamlandı.

   30 Ağustos 2018’den beri ülkede izinsiz ikamet eden S.Z., işlediği iddia edilen suçlardan yargılanmak üzere, her ne şart altında olursa olsun, 2 ayı geçmeyen bir süre hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

banner134
   Dünkü duruşmada, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meseleyi soruşturan Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli tanık polis Osman Üreten’i, meseleyle ilgili olguları aktarması için tanık kürsüsüne çağırdı.

   Tanık polis Osman Üreten, zanlının, 25 Ağustos 2020’de, saat 22.00 sıralarında, Gazimağusa’da tespit edildiğini belirterek, kaldığı evde ve üzerinde arama yapıldığını söyledi.

   Osman Üreten, giydiği kot pantolonun ön cebinde, foil kağıdına sarılı yaklaşık 950 miligram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olan madde ve evindeki çalışma masası üzerinde aynı türden uyuşturucu madde kalıntısı bulunan bir adet metal öğütücünün emare alındığını anlattı.

   Üreten, suçunu itiraf eden zanlının, konu madde ile öğütücüyü, Gazimağusa’da 300 TL karşılığında bir şahıstan satın aldığını öğrendiğini kaydetti.

   Tutukladığı S.Z’ye yazılı dava tebliğ ettiğini kaydeden tanık polis, mahkemeden, zanlıyı, ülkedeki statüsünü ve işlediği suçu dikkate alarak, cezaevine göndermesini talep etti.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, zanlıyı, her ne şart altında olursa olsun 2 ayı geçmeyen bir süreyle cezaevine gönderdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75