banner6

Ülkede 2,5 yıldır kaçak

banner37

Görüşülen bir davayı mahkeme salonunda cep telefonuna video kaydı yaparken, polise suçüstü yakalanan Abdullahi Mohammad Adams’ın bir başka suçu daha ortaya çıktı

Ülkede 2,5 yıldır kaçak
banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

Eğitim için geldiği ülkemizde Mart 2015’ten beridir izinsiz ikamet eden Abdullahi Mohammad Adams, mahkeme salonunda görüşülen bir duruşmayı cep telefonuna kaydederken, görevli polis memuru tarafından suçüstü yakalanarak tutuklandı.

Polisin yaptığı ileri soruşturmada, zanlı Abdullahi Mohammad Adams’ın, 24 Mart 2015’ten beridir ülkede kaçak ikamet ettiği tespit edildi.

“Suç olduğunu bilmezdim” diyen zanlı, dün yargıç huzuruna çıkarıldı ve aleyhine tahkikat amaçlı 3 gün tutukluluk emri temin edildi.

“Telefonu incelenecek”

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Serhan Boşnak, meselenin tahkikat memuru olan Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Mehmet Keleş’i yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Kemal Onbaşı, yaptığı araştırmada zanlının,  24 Mart 2015’ten beridir ülkede kaçak olarak bulunduğunu belirtti ve henüz yeni başladığı tahkikatını tamamlayamadığını ifade ederek, zanlının telefonunun incelenmesi için mahkemeden süre istedi.

Yargıç, huzurundaki şahadeti değerlendirdi ve zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2017, 10:35
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104