Ülkede kaçak, cezaevine gitti

banner37

Gazimağusa’da yolun solunda yaya olarak yürüyen 47 yaşındaki Mehmet Ökmen’e kullandığı aracıyla çarpıp kaçtıktan sonra tutuklanan alkollü sürücü Kadir Can Çolakoğlu aleyhindeki soruşturma bitti

banner87
Ülkede kaçak, cezaevine gitti
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da yolun solunda yaya olarak yürüyen 47 yaşındaki Mehmet Ökmen’e kullandığı aracıyla çarpıp kaçtıktan sonra tutuklanan alkollü sürücü Kadir Can Çolakoğlu aleyhindeki soruşturma tamamlandı.

Ülkede Eylül 2017’den beri kaçak olduğu tespit edilen Kadir Can Çolakoğlu, her ne şart altında olursa olsun, 25 günü geçmeyen bir süre hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi̇ Cezaevi’ne gönderildi.

Dünkü duruşmada, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Şubesi’nde görevli polis memuru Altan Küpe, meseleyle ilgili tahkikatını bitirdiğini belirterek, ülkede kaçak olan zanlıyı kaçma ihtimalini göz önünde tutarak, cezaevine göndermesini talep etti.

Yargıç, zanlıyı 25 günü geçmeyen bir süre cezaevine gönderdi.

Kaza nasıl olmuştu?

Gazimağusa'da İsmet Inönü Bulvarı üzerinde, 29 Kasım’da, Kadir Can Çolakoğlu (E-27), 111 promil alkollü içki tesiri altında iken, yönetimindeki 17 RL 544 plakalı araç ile Yeniboğaziçi istikametine doğru dikkatsizce seyrettiği sırada o esnada yolun solundan şehir merkezine doğru yaya olarak yürümekte olan Mehmet Ökmen’e çarptı.

Kaza sonucu yaralanan yaya Mehmet Ökmen kaldırıldığı Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde her iki ayağında ve belinde kırık teşhisi ile müşahede altına alındı. Tedavisi süren Mehmet Ökmen’in hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2018, 08:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108