banner6

Ülkede kaçak olan cezaevine gitti, yasal olan ise teminatla serbest kaldı

banner37

Gazimağusa’da, kaldıkları evde toplam 3 buçuk gram hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunan E.J.O., ve E.D.’nin aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı

Ülkede kaçak olan cezaevine gitti, yasal olan ise teminatla serbest kaldı
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da, kaldıkları evde uyuşturucu madde bulunan E.J.O.i ve E.D.’nin aleyhine başlatılan polis soruşturması tamamlandı.

Meseleyle ilgili tutuklanan E.J.O., 3 bin TL nakdi teminata bağlanırken, Eylül 2018’den beridir ülkede izinsiz ikamet eden E.D., 2 ayı geçmeyen bir süreliğine hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar, meseleyle ilgili olguları aktarması için, PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Osman Üreten’i tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Osman Üreten, aldıkları ihbar doğrultusunda, 7 Mart 2020’de, zanlıların ikamet ettikleri bir apartmanda ve üzerlerinde arama yaptığını söyledi.

Osman Üreten, yaptığı aramada, konu evde TV masası üzerinde metal tepsiye dökülü bir buçuk gram, kirli sepetindeki çıtçıtlı şeffaf poşet içerisinde ise 1 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ele geçirdiğini anlattı.

Tutukladığı her iki zanlıya yazılı dava tebliğ ettiğini kaydeden tanık polis, zanlı E.D.’nin 30 Eylül 2020’den beridir ülkede izinsiz ikamet ettiğine dikkat çekti ve mahkemeye taleplerini aktardı.

banner134

Tanık polis, mahkemeden öğrenci zanlı E.J.O.’yu uygun bir teminata, ülkede izinsiz ikamet eden E.D.’yi ise cezaevine göndermesini istedi.

Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, zanlı E.D.’yi yargılanmak üzere, 2 ayı geçmeyen bir süreliğine cezaevine gönderirken, E.J.O.’yu ise 3 bin TL nakdi teminata bağladı.

Kıdemli yargıç ayrıca, KKTC dışına çıkmaktan men ettiği E.J.O.’nun haftanın bir günü, en yakın polis karakoluna giderek ispat-ı vücutta bulunmasını istedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104