banner6

Ülkede kaçak olduğu anlaşıldı

banner37

Kurudere yakınlarında, otostop çektiği sırada bir aracın çarpması sonucu ölen suç ortağıyla birlikte, üniversitedeki bir işyerinden laptop sirkat eden Daniel T. Muudzangerere, cezaevine gönderildi

Ülkede kaçak olduğu anlaşıldı
banner99

Sedef BOŞNAK

Kurudere yakınlarında, otostop çektiği sırada bir aracın çarpması sonucu ölen suç ortağıyla birlikte üniversitedeki bir işyerinden laptop sirkat eden Daniel T. Muudzangerere’nin ülkede kaçak ikamet ettiği tespit edildi.

Aleyhindeki polis soruşturması tamamlanan Muudzangerere, dün mahkemeye çıkarılarak, işlediği suçlardan ileride yargılanmak üzere hükümsüz tutuklu olarak 2 ay süresince cezaevine gönderildi.

İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Serhan Bundak, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Löğmen Yücetürk’ü meseleyle ilgili gelişmeleri aktarması için yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis, zanlının, 26 Mayıs 2017 tarihinde, üniversite kampusu içerisindeki bir işyerinden olay günü trafik

kazasında hayatını kaybeden suç ortağı Munashe Simunyu ile birlikte, 13 inçlik laptopu sirkat ettiğini anımsattı.

Olayın bilgilerine gelmesi üzerine, yaptığı inceleme ve araştırma sonucu, zanlıyı 2 hafta sonra Lefkoşa’da

banner134

tespit ettiğini kaydeden tanık polis, ülkeye eğitim için gelen zanlının 2016’dan sonra kaydını yenilemediğine işaret etti ve zanlı aleyhine başlattığı tahkikatını tamamladığını anlattı ve mahkemeden ülkede yasal statüsü olmayan zanlıyı, davaları sonuçlanıncaya değin cezaevine göndermesini talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren yargıç, zanlıyı, her ne şart altında olursa olsun, 2 ayı geçmeyen bir süreliğine hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2017, 10:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104