Ülkede kaçak olduğu ortaya çıktı

banner37

Sırt çantasında yeşil reçeteye tabi farklı türlerde 372 adet hap ve yaklaşık 2 gram hintkeneviri bulunan Abdurrahman Hamid Abdullah Al Shehari, yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi

Ülkede kaçak olduğu ortaya çıktı
banner90
banner99

“HASTAYIM” SAVUNMASI YAPMIŞTI… Sinir hastası olduğunu ve ilaçları onun için çantasında taşıdığını iddia eden Yemen uyruklu Shehari, dün çantasındaki 2 gram 277 miligram hintkeneviriyle ilgili yargılanmak üzere teminata bağlandı. Mahkemede ilaçlarla ilgili herhangi bir beyanda bulunmayan polis, zanlının ülkede kaçak olarak kaldığını belirtti.

Emine UYSAL ÇALUDA

Küçük Kaymaklı bölgesinde 24 Ocak akşamı şüpheli tavırlar sergileyen ve yapılan aramada taşıdığı sırt çantasında çeşitli türlerde yeşil reçeteye tabi 372 adet hap ve yaklaşık 2 gram hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunan zanlı Abdurrahman Hamid Abdullah Al Shehari’nin ülkede kaçak olarak kaldığı ortaya çıktı.

Sinir hastası olduğunu ve ilaçları onun için çantasında taşıdığını iddia eden Yemen uyruklu Shehari, dün çantasındaki 2 gram 277 miligram hintkeneviriyle ilgili yargılanmak üzere teminata bağlandı. Mahkemede ilaçlarla ilgili herhangi bir beyanda bulunmayan polis, zanlının ülkede kaçak olarak kaldığını belirtti.

Mahkeme, zanlıyı teminat emriyle yargılanıncaya kadar cezaevine gönderdi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Hazal Hacımıulla’nın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında Başsavcılık adına Savcı Volkan Kayabaş, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Serkan Sakallı yeminli şahadet vererek olguları aktardı.

Sakallı, zanlı Abdurrahman Hamid Abdullah Al Shehari’nin 24 Ocak 2020 tarihinde Lefkoşa Küçük Kaymaklı bölgesinde, saat 22.00 sıralarında Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından şüpheli vaziyette görülmesi üzerine üzerinin arandığını belirterek, bu arama sonucunda zanlının tasarrufunda 2 gram 277 miligram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunduğunu kaydetti.

Polis memuru Serkan Sakallı, tahkikatın tamamlandığını ve zanlının ülkede kaçak olarak kaldığını belirterek, zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.

Zanlının avukatı Hüseyin Koralp, müvekkilinin tutuklu yargılanması talebine itiraz etmedi.

Yargıç Hazal Hacımulla, zanlı Abdurrahman Hamid Abdullah Al Shehari’nin 45 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75