Ülkede kaçak, yargıyı cezaevinde bekleyecek

banner37

Gazimağusa’da arkadaşının uyuşturucu verdiği kızı darp edip, zorla tecavüz eden Mahmoud Alreefi ileride yargılanmak üzere 3 ayı geçmeyen bir süre hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi

banner87
Ülkede kaçak, yargıyı  cezaevinde bekleyecek
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da bir üniversitenin kız yurdu odasında, uyuşturucu verilen kıza tecavüz eden ve ülkede ekim ayından beridir kaçak olduğu belirlenen Filistinli genç aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı.

   Üniversitenin güney kampusunda, bir kız yurdunda, arkadaşının uyuşturucu verdiği kızı yatağa bastırıp darp ettikten sonra, adı edilene, vücudunun birçok yerinden öperek cinsel saldırıda bulunduktan sonra, doğaya aykırı bir şekilde, zorla, tecavüz eden Mahmoud Alreffi, ileride yargılanmak üzere, her ne şart altında olursa olsun, 3 ayı geçmeyen bir süre cezaevine gönderildi.

   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeller huzurunda gerçekleşen dünkü duruşmada, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis çavuşu Eren Erdelhan’ı yeminli şahadete çağırdı.

   Tanık Çavuş Eren Erdelhan, 22 Aralık, saat 05.00’te DAÜ Kampusu’nun güney cephesindeki, bir yurdun C-315 numaralı odasında meydana gelen çirkin saldırının olgularını anımsattı.

   Eren Erdelhan, bahse konu yurt odasında, yaklaşık 2 haftadır tanıdığı, R.A.’yı kasten ve kanunsuz olarak elleriyle yatağa bastırıp, darp ettikten sonra, vücudunun muhtelif yerlerini öperek cinsel saldırıda bulunduktan sonra, doğaya aykırı bir şekilde zorla ırzına geçtiğini söyledi.

   Tanık çavuş, polise yapılan şikayet üzerine, zanlıyı tutukladığını kaydetti ve zanlının 21 Ekim 2019’dan beridir ülkede kaçak olduğunu tespit ettiğini belirtti.

   Konu suçun ağır ceza kapsamına giren ciddi ve vahim bir suç olduğunu anlatan tanık çavuş, yazılı dava tebliğini kabul eden kaçak zanlının, yargıdan kaçma ihtimali üzerinde durdu ve mahkemeden zanlıyı yargılanacağı tarihte hazır olması için cezaevine göndermesini istedi.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, polisin talebini uygun ve adil buldu.

   Çiğdem Güzeler, zanlıyı ileride yargılanmak üzere, her ne altında olursa olsun hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108