Ülkede kalacak yerleri yok

banner37

Türkiye’den gelen işadamının içeceğine hap atıp uyutarak, tüm parasını çaldıkları gerekçesiyle tutuklanan ikisi kadın üç kişi davaları görüşülünceye kadar cezaevine gönderildi

banner87
Ülkede kalacak yerleri yok
banner90
banner99

Elmas TOKAY

Girne’ye bağlı Lapta’da, Türkiye’den gelen ve isminin baş harfleri T.C. olan bir iş adamının içeceğine hap atarak uyuttukları ve toplam 11 bin Amerikan Doları ve 3 bin 500 Türk Lirası’nı sirkat ettikleri suçlamasıyla tutuklanan Rabia Kan, Nazan Yandak ve Mithat Can Çalık’la ilgili polis soruşturması tamamlandı.

Ülkede kalacak yerleri olmayan ve 3 aylık vizeyle KKTC’de bulunan 3 zanlı mahkeme emriyle davaları görüşülünceye kadar, 3 ayı geçmemek şartıyla hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Rabia Kan, Nazan Yandak ve Mithat Can Çalık dün soruşturmayı yürüten Lapta Polis Karakolu ekipleri tarafından Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen davada polis çavuşu İbrahim Güleç mahkemede yeminli şahadet verdi.

Güleç, zanlıların “Ağır veya hafif bir suç işlemek için sersemletmek”, “Çalmak kastı ile adam kaçırmak”, “Gizli ittifak” ve “Sirkat” suçlarından methaldar olduklarını belirtti.

Soruşturmanın tamamlandığını kaydeden Güleç, zanlıların KKTC’de 3 aylık ziyaretçi vizesi ile bulunduklarını ikametgahlarının olmadığını belirtti ve bu aşamada davalarında hazır olabilecekleri uygun bir teminata bağlanmalarını talep etti.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, sunulan şahadeti ve meselenin ciddiyetine dikkat çekerek zanlıların davaları görüşülünceye kadar, 3 ayı geçmemek şartıyla hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.

Olay nasıl olmuştu?

İddia ya göre, 3-4 Mart 2017 tarihlerinde Rabia Kan ve Nazan Yandak isimli iki kadın, T. C. isimli işadamıyla önce bir restoranda yemek yedi, ardından gittikleri kafede neskafesine dört adet hap atarak sersemletti. İşadamını kendi kiraladığı arabaya koyup kafeden ayrılan iki kadın, adam kendinden geçince cebindeki tüm parasını aldı ve bir başka kiralık araçla kendilerini takip eden Mithat Can Çalık ile oradan kaçtı.

Şikayet üzerine arama başlatan polis, Rabia Kan’ı yurtdışına çıkmak üzereyken havaalanında yakaladı. Kan’ın tasarrufunda 4 bin 200 Amerikan Doları ve 245 Türk Lirası bulan polis, Girne’de tespit ettiği Nazan Yandak ile Mithat Can Çalık’ın tasarrufunda da 350 İngiliz Sterlini, 335 Türk Lirası ve 5 bin 453 Amerikan Doları buldu. Ayrıca her üç zanlının tasarrufunda da işadamının uyutulmasında kullanılan haplardan bulundu. Polis sürdürdüğü tahkikatta, şikayetçi olan T. C.’den alınan 2 tüp kan örneği ve söz konusu hapların incelenmesi için Türkiye’ye incelemeye gönderdi.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2017, 09:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108