Ülkede ne amaçla bulundukları araştırılıyor

banner37

Lefkoşa genelinde yapılan huzur operasyonunda Surlariçi bölgesindeki bir yatı evinde kalan 4 Bangladeşli ile Lefkoşa’da faaliyet gösteren kumarhanede bir Pakistanlı, ülkede ikamet izinsiz olduğu gerekçesiyle tutuklandı

Ülkede ne amaçla bulundukları araştırılıyor
banner90

Meyil AVCAN

Lefkoşa’da gerçekleştirilen huzur operasyonu kapsamında, Surlariçi bölgesinde bulunan isimsiz bir yatı evinde yapılan aramada, Bangladeş uyruklu 4 kişi ile Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir kumarhanede bulunan Pakistan uyruklu bir kişi, ülkede ikamet izinsiz olarak kaldıkları tespit edilerek, tutuklandı.


Tutuklanan beş zanlı, dün öğlen Lefkoşa’da mahkemeye çıkarılarak, soruşturma amaçlı olarak aleyhlerine 3 günlük tutukluluk emri temin edildi.


Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Özge Uğraşın’ın huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Gültekin Sancar, tanık olarak yeminli şahadet verdi.


Bangladeş uyruklu zanlılar Mintu Ali, Murad Ahmad, Aminul İslame, Muhammad Ali ve Pakistan uyruklu zanlı Abdullah Abdullah’ın “KKTC’de İkamet İzinsiz Bulunmak” suçundan methaldar olduklarını belirten Sancar, olayın detaylarını mahkemeye aktardı.


banner9
Polis memuru Sancar, önceki akşam başlayan ve gece yarısından sonra Lefkoşa genelinde devam eden huzur operasyonunda, Surlariçi bölgesinde bulunan isimsiz bir yatı evinde, Bangladeş uyruklu dört zanlı ile Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir kumarhanede bulunan Pakistan uyruklu zanlının yapılan kimlik kontrolünde, ikamet izinsiz oldukları tespit edilerek tutuklandıklarını belirtti.


Meseleyle ilgili olarak başlatılan tahkikatın yeni olduğunu kaydeden Sancar, zanlıların ülkede ne maksatla bulunduklarının araştırılacağını söyledi ve bu aşamada zanlıların poliste 3 gün tutuklu kalmalarını talep etti.


Yargıç Özge Uğraşın, zanlılar aleyhinde başlatılan soruşturmanın yeni oluşu göz önünde bulundurarak, 3 gün poliste tutuklu kalmaları kararını verdi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner108