banner6

Ülkede ne maksatla bulunduğu araştırılacak

banner37

Başkent Lefkoşa’da, kayıt dışı yaşama yönelik sürdürülen operasyonlarda, ülkede kaçak olarak yaşadığı tespit edilen bir kişi daha tutuklandı

Ülkede ne maksatla bulunduğu araştırılacak
banner150

banner150

banner99

Ahmet KARAGÖZLÜ

Başkent Lefkoşa’da, kayıt dışı yaşama yönelik sürdürülen operasyonlar kapsamında 1 kişinin daha ülkede kaçak yaşadığı tespit edildi.

“KKTC’de İkamet İzinsiz Bulunmak” suçundan tutuklanan zanlı Sikandar Ashraf, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak, aleyhinde iki günlük tutukluluk emri temin edildi.

Kıdemli Yargıç Vedia Berkut Barkın’ın huzurunda görüşülen dünkü davada, İddia Makamı adında Savcı Fatma Damdelen, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Zübeyde Sennaroğlu’nu tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Sennaroğlu, zanlı Sikandar Ashraf’ın Lefkoşa’da gerçekleştirilen rutin kontroller sırasında tespit edildiğini söyledi.

Sennaroğlu, zanlının ülkede ne maksatla bulunduğunun araştırılabilmesi için süreye ihtiyaç duyduklarını belirterek, iki gün süreyle poliste tutuklu olarak kalmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Vedia Berkut Barkın, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlının iki gün süreyle poliste tutuklu olarak kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104