Ülkede oluş nedenleri araştırılıyor

banner37

Başkent Lefkoşa’da, kayıt dışı yaşama yönelik sürdürülen operasyonlarda, ülkede kaçak olarak yaşadığı tespit edilen 4 kişi daha tutuklandı

Ülkede oluş nedenleri araştırılıyor
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Başkent Lefkoşa’da, kayıt dışı yaşama yönelik sürdürülen operasyonlar kapsamında 4 kişinin daha ülkede kaçak yaşadığı tespit edildi.

“KKTC’de İkamet İzinsiz Bulunmak” suçundan tutuklanan zanlılar Tayyab Badar, Muzammıl Hussaın, Abdullah Abdullah ve Rafiqul Ahasun dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak, aleyhinde 3 günlük tutukluluk emri temin edildi.

Kıdemli Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen dünkü davada, İddia Makamı adında Savcı Fuat Emirtaneoğlu, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memurları Kozal Debreli ve Kemal Erdelhun’u tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Debreli ve Erhelhun, zanlıların Lefkoşa’da gerçekleştirilen rutin kontroller sırasında İkamet İzinsiz bulunduklarının tespit edildiğini söyledi.

Polis memurları, zanlıların ülkede ne maksatla bulunduğunun araştırılabilmesi için süreye ihtiyaç duyduklarını belirterek, 3 gün süreyle poliste tutuklu olarak kalmalarını talep etti.

Kıdemli Yargıç Cenkay İnan, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 3 gün süreyle poliste tutuklu olarak kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75