Ülkeden ihraç edilecekler

banner37

Girne’de Ramadan Cemil Meydanı’nda devriye gezen polis, şüpheli görünen iki kişinin muhaceret kontrolünü yapınca, ikamet izinlerinin olmadığını belirledi

banner87
Ülkeden ihraç edilecekler
banner90
banner99

Meyil AVCAN

Girne’de Ramadan Cemil Meydanı’nda devriye yapan polis, şüpheli görünen Fatih Yıldırım ve Ayhan Sarıgül’ün muhaceret kontrolünü yapınca, her ikisinin de yaklaşık bir yıldır ülkede ikamet izinleri olmadan kaldıklarını belirledi.

Ülkeden ihraç edilmeleri için işlem başlatılan iki zanlı dün mahkemeye çıkarıldı ve aleyhlerine şimdilik 1 gün tutukluluk emri alındı.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, Savcı Emine Taşkın, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memurunu tanık olarak dinletti.

Polis memuru, zanlılar Fatih Yıldırım ve Ayhan Sarıgül’ün “İzinsiz İkamet Etmek” suçundan methaldar olduklarını ve TC vatandaşı olduklarını belirterek, olayın olgularını mahkemeye aktardı.

Zanlıların, önceki akşam Ramadan Cemil Meydanı’nda devriye gezen polis ekibi tarafından şüpheli görülerek muhaceret kontrollerinin yapıldığını ifade eden polis, kontrol sonucu zanlı Yıldırım’ın 19 Haziran 2018 ve zanlı Sarıgül’ün ise 11 Mart 2018 tarihinden beridir ülkede muhaceret işlemi yapmaksızın bulunduklarının tespit edildiğini kaydetti.

Polis, zanlıların derdest emriyle aynı gün tutuklandıklarını ve aleyhlerinde ihraç işlemleri için yazışmalar başlatıldığını belirterek, bu safhada zanlıların poliste 2 gün süreyle tutuklu kalmaları talebinde bulundu.

Savcı Emine Taşkın, zanlıların ihraç işlemlerinin daha kısa sürmesi durumunda daha erken ülkelerine gönderilebilme ihtimalleri olduğunu söyleyerek, zanlıların poliste bir gün tutuklu kalmalarını talep etti.

Yargıç Meltem Dündar, talebi değerlendirerek zanlıların poliste bir gün tutuklu kalmalarına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75