Ülkeden ihracı için işlem başlatıldı

banner37

KKTC’de ikamet izinsiz olarak bulunduğu tespit edilen Özkan Güner’in, Türkiye’de karıştığı bir trafik suçu nedeniyle arandığı ortaya çıktı

Ülkeden ihracı için işlem başlatıldı

Meyil AVCAN

Ülkede ikamet izinsiz olarak kaldığı belirlenen ve Girne’de yakalanan Özkan Güner’in Türkiye’de de karıştığı bir trafik suçu nedeniyle arandığı ortaya çıktı.

Türkiye’de davası olduğunu bilmediğini öne sürerek, “ülkeme dönüp, davama katılmak istiyorum” diyen Özkan Güner dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve hem hakkında başlatılan soruşturmanın selameti, hem de ihraç işlemlerinin tamamlanması için aleyhine 3 günlük tutukluluk emri temin edildi.

Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen teminat duruşmasında, Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın, Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube’de görev yapmakta olan polis memuru Yavuz Kol’u tanık olarak dinletti.

Polis memuru Yavuz Kol, zanlı Özkan Güner’in “KKTC’de İkamet İzinsiz Bulunmak” suçundan methaldar olduğunu belirtti.

Zanlının 18 Ekim 2018 tarihinde ülkeye geldiğini belirten Kol, zanlının Türkiye’de trafik suçundan aranmakta olduğunu mahkemeye aktardı.

Kol, Türkiye ile yazışmalar yapılması gerektiğini ifade ederek, ihraç işlemlerinin tamamlanması amacıyla zanlının poliste 3 gün tutuklu kalması talebinde bulundu.

Zanlı Güner’e söz verildiğinde, Türkiye’de 9 Kasım 2018 tarihinde davası olduğundan haberi olmadığını ve eğer davası varsa ülkesine geri dönerek, davasında hazır bulunmak istediğini dile getirdi.

Yargıç Meltem Dündar, zanlının ülkemizde yasal bağ ve bağlantısı olmadığını belirterek, ihraç kararı, işlemleri ve eğer yargılama olacaksa tahkikatın tamamlanması adına poliste 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2019, 09:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER