Ülkeme göndermeyin!

banner37

 ‘İtalya’ diye iki ay önce tanımadığı kişiler tarafından tekneyle getirilerek KKTC’ye bırakılan Sri Lankalı C.P.H.A, yasal yolla gitmek isteyince yakalandı ve çıkarıldığı mahkemede yalvardı

Ülkeme göndermeyin!
banner99

Sedef BOŞNAK

Tanımadığı kişiler tarafından, iki ay önce, bir tekneyle getirilerek ‘İtalya’ diye, bilmediği bir kıyıya bırakılan Sri Lankalı C.P.H.A, ülkeden yasal yoldan çıkmak isterken yakalandı.

“Onaylanmış liman olmayan bir yerden KKTC’ye giriş yapma” suçundan ötürü tutuklanan Sri Lankalı C.P.H.A, dün, yargıç huzuruna çıkarılarak işlediği suçtan yargılanmasını sağlamak amacıyla her ne şart altında olursa olsun 15 günü geçmeyen bir süreliğine Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Yargılandıktan sonra ülkesine gönderileceğini öğrenen C.P.H.A, “Evimi satıp, İtalya diye buraya geldim. Beni ülkeme göndermeyin. Ülkeme gidemem. Dubai için vizem var. Oraya gidip çalışmak istiyorum” diye yalvardı.

Dünkü duruşmada, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hasan Boşnak, meselenin tahkikatını yürüten ve Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Erman Sennaroğlu’nu yeminli şahadete çağırdı.

banner134

Tanık polis Erman Sennaroğlu, zanlının, 24 Eylül 2017’de, Ercan Devlet Havalimanı’ndan çıkış yapmak isterken, ülkeye, yasal olmayan bir şekilde giriş yaptığının tespiti üzerine tutuklandığını söyledi.

Erman Sennaroğlu, sorguladığı zanlının, 2 ay önce, bilmediği kişiler tarafından, İtalya diye bilmediği bir kıyıya bırakıldığını beyan ettiğini belirttikten sonra, zanlı aleyhine başlattığı soruşturmasını tamamladığını anlattı ve mahkemeden, ülkede yasal bağı olmayan zanlıyı cezaevine göndermesini talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Gökan Asafoğulları, konu suçun, Ağır Ceza Mahkemelerinin yetkisinde olan ciddi ve ağır suçlar olduğuna değindi ve ülkede hiçbir statüsü olmayan zanlıyı, davaları görüşülürken mahkemede hazır olmasını sağlamak amacıyla 15 günü geçmeyen bir süreliğine cezaevine gönderdi.

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2017, 08:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75