Ülkesine dönmek istedi

banner37

Lefkoşa’da gerçekleştirilen suçla operasyonel kontrollerde KKTC’de kaçak olarak kalan yabancı uyruklu bir kişi yakalandı

banner87
Ülkesine dönmek istedi
banner90
banner99

Serap ŞAHİN

Lefkoşa’da gerçekleştirilen suçla operasyonel kontrollerde KKTC’de kaçak olarak kalan yabancı uyruklu bir kişi yakalandı ve dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Gülay Süleymanoğlu’nun huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı adına Savcı Volkan Kayabaş, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Mehmet Şener’i dinletti.

Mahkemede mesele ile ilgili şahadet veren Şener, zanlı Awais Khursheed’in “KKTC’de İkametgâh İzinsiz Bulunmak” suçundan methaldar olduğunu kaydetti.

Polis memuru Mehmet Şener, zanlı Awais Khursheed’in 21.08.2019 tarihinde suçla operasyonel kontroller sırasında KKTC’de ikamet izinsiz olduğunun tespit edildiğini belirtti.

Şener, muhaceret kontrolünde zanlının 14.05.2018 tarihinden itibaren KKTC’de ikamet izinsiz olarak bulunduğunun tespit edildiğini kaydetti.

   Zanlının KKTC’de ne maksatlarla kaldığının araştırılması gerektiğini belirten Şener, soruşturmaları salimen yürütebilmek için zanlının poliste bir gün tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkemede söz alan zanlı Awais Khursheed, “Ülkeme dönmek istiyorum” dedi.

Yargıç Gülay Süleymanoğlu, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının bir gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75