banner6

Ülkesine gidememesine kızdı, ortalığı savaş alanına çevirdi

banner37

Ülkesine gidememesine kızdı, ortalığı savaş alanına çevirdi
banner90
banner99

UKÜ kampüsü içerisindeki kafeterya ve laboratuarın camlarını kıran Ayomide Oladapo’nun mazereti şaşkınlık yarattı
   Hamitköy’de sakin Jesugbotem Ayomide Oladapo, ülkesi olan Nijerya’ya gidemediği için sinirlendiği gerekçesi ile Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde (UKÜ) faaliyet gösteren bir kafeterya ve laboratuarın camlarını kasten kırdığı suçlamasıyla tutuklandı. 
   “Kasti hasar” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Jesugbotem Ayomide Oladapo (E-24), dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak aleyhine 2 gün tutukluluk emri alındı.
   Yargıç Gülay Süleymanoğlu’nun huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Kezban İnal, tanık olarak polis memuru Nazmi Doğan’ı dinletti. 
   Mahkemede yeminli şahadet veren Doğan, 18.03.2023 tarihinde saat 01.00 raddelerinde Hamitköy’de sakin Jesugbotem Ayomide Oladapo’nun ülkesi olan Nijerya’ya gidemediği için sinirlendiği gerekçesi ile Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi içerisinde bulunan işletmeciliğini Lefkoşa’da sakin Samim Coşar’ın yaptığı Break Point isimli kafeteryanın her biri 200x100 cm ebatlarından oluşan elektronik açılır kapının tek bölümünü ayağı ile kasten ve kanunsuz olarak defalarca vurup kapıyı üzerinde bulunan kapı pervazı ile birlikte söktüğünü kaydetti.
   Doğan, zanlının daha sonra okulun güney kısmında bulunan üniversiteye ait laboratuarların olduğu binaya koşarak, ST Binası olarak bilinen her biri 200x100 cm ebatlarından oluşan elektronik açılır kapanır kapının her iki bölümünü kasten ve kanunsuz olarak yumruk vurup kasti hasara uğrattığı esnada suçüstü hali gereği tutuklandığını belirtti.
   Tahkikatın devam ettiğine dikkat çeken Doğan, zanlının aleyhinde iki gün ek tutukluluk talep etti.
   Yargıç Gülay Uğur, talebi onayladı.
Haber: Emine UYSAL ÇALUDA  

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104