banner6

Ülkeye ayak basar basmaz dolandırmaya başladılar!

banner37

Lefkoşa’da farklı işyerlerine giderek kasiyerlerden hile ile toplamda 4 bin TL temin etmekle suçlanan Hasan Ali Karaoğlan ile Volkan Adalar dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Ülkeye ayak basar basmaz dolandırmaya başladılar!
banner150 banner150 banner151 banner143

Ahmet VAMIK

Lefkoşa’da farklı işyerlerine giderek kasiyerlerden hile ile toplamda 4 bin TL temin etmekle suçlanan Hasan Ali Karaoğlan ile Volkan Adalar, hile ile sirkat suçlamasıyla dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Mahkemede suçlarını kabul ettiklerini belirterek pişman olduklarını söyleyen zanlılar cezalarını çekip bir an önce Türkiye’ye dönmek istediklerini dile getirdi.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ayşe Kaymak Şadi, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Polis Memuru Cemil Ballıkaya’yı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Cemil Ballıkaya, 29 Mayıs tarihinde, saat 20.15’te işletmeciliğini Hasan Özay’ın yaptığı Mr. Pound isimli işyerine giden zanlıların aldıkları eşyalar için ödeme yaparken, hile ile 288 TL para sirkat ettiklerini kaydetti.

Polis Memuru Cemil Ballıkaya, gönüllü ifade verip, suçunu kabul eden zanlıların birçok işyerine giderek, aynı yöntem ile toplam 4 bin TL sirkat ettiklerini ve zanlıların 31 Mayıs 2017 tarihinde Girne’de tespit edilerek gözaltına alındıklarını kaydetti.

Ballıkaya, ayrıca zanlıların 29 Mayıs tarihinde KKTC’ye Ercan Havalimanı’ndan turist olarak giriş yaptıklarını ve aynı gün işyerlerini dolandırmaya başladıklarını da sözlerine ekledi.

Tahkikatın devam ettiğini belirten Ballıkaya, alınacak olan ifadeler olduğunu ve sirkat edilen paranın tamamının henüz bulunamadığını ifade ederek zanlıların 4 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Savcı Ayşe Kaymak Şadi, meselenin tahkikatının devam ettiğini belirterek zanlıların emarelere ve tanıklara müdahale etmemesi amacıyla 4 gün süreyle daha polis nezaretinde tutuklu kalmalarını talep etti.

Mahkemede söz alan zanlılar suçlarını kabul ettiklerini ve pişman olduklarını söyleyerek kısa süre içerisinde yargılanıp cezalarını çekmelerinin ardından Türkiye’ye geri gönderilmek istediklerini söyledi.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlıların tahkikat amaçlı 4 gün süreyle daha tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2017, 08:42
banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110