Ülkeye ne girişi var, ne de çıkışı

banner37

Lefkoşa’da yerde cüzdan bulup içindeki 120 Euro’yu çaldığı gerekçesiyle tutuklanan Raymond Belinga’nın taşıdığı Fransız kimlik kartının da sahte olduğuna inanılıyor

banner87
Ülkeye ne girişi var, ne de çıkışı
banner90
banner8

Serap ŞAHİN

Lefkoşa’da yerde cüzdan bulup içindeki 120 Euro’yu çaldığı gerekçesiyle tutuklanan Raymond Belinga, kamera kayıtlarından tespit edilerek tutuklandı.

Polis zanlının tasarrufundaki Fransız kimlik kartının da kendisine ait olmadığından şüphe edildiğini ve bu yönde de soruşturma başlatıldığını mahkemeye aktardı.

“Bularak sirkat” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Raymond Belinga dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Gülay Süleymanoğlu’nun huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı adına Savcı Volkan Kayabaş, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Özgür Sunalp’ı dinletti.

Mahkemede mesele ile ilgili şahadet veren Sunalp, zanlı Raymond Belinga’nın 14.08.2019 tarihinde saat 08.25 raddelerinde Lefkoşa’da Cemal Gürsel Caddesi üzerinde bulunan otobüs durağının içerisinden Mağusa’da sakin

Pembe Mütela’ya ait para cüzdanını bularak içerisindeki 120 Euro nakit parayı sirkat ettiğini kaydetti.

Sunalp, zanlının 21.08.2019 tarihinde Lefkoşa’da tespit edilerek Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını söyledi.

Mesele ile ilgili tahkikatın yeni başladığını ve alınması gereken birçok ifade olduğunu söyleyen Sunalp, zanlının tasarrufunda bulunan 180874153718 no’lu Raymond Belinga adına ısdar olunan Fransa kimlik kartının KKTC’ye kara, deniz ve hava limanlarından herhangi bir girişi bulunmadığının tespit edildiğini mahkemeye aktardı.

Sunalp, ayrıca zanlı ile bahse konu Fransa kimlik kartı arasında büyük farklılıklar bulunduğundan, bu kimlik kartının zanlıya ait olup olmadığı ve gerçek kimliğinin farklı olabileceği düşünüldüğünden bu konunun da araştırılması gerektiğini kaydetti.

Zanlının serbest kalması halinde tahkikata etki etmesi durumunun muhtemel olduğunu aktaran Sunalp, zanlının 1 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Gülay Süleymanoğlu, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının bir gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75