Ülkeye, ne maksatla geldikleri araştırılacak

banner37

Lefkoşa’da kayıt dışı yaşama yönelik sürdürülen operasyonlarda, ülkede kaçak olarak yaşadığı tespit edilen 4 kişi tutuklandı

Ülkeye, ne maksatla  geldikleri araştırılacak
banner90
banner8

Ahmet KARAGÖZLÜ

   Lefkoşa’da kayıt dışı yaşama yönelik sürdürülen operasyonlar kapsamında 4 kişinin daha ülkede kaçak olarak yaşadığı tespit edildi.

   “KKTC’de İkamet İzinsiz Bulunmak” suçundan tutuklanan zanlılar Mohamad Abou Salem, Sedat Kaçan, Metin Ölçen ve Arnold Takunda Arichara, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak, aleyhlerinde üç günlük tutukluluk emri temin edildi.

banner134
   Kıdemli Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen dünkü davada, İddia Makamı adında Savcı Aysın Bilgin, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Hüseyin Ergüleç’i tanık olarak dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Ergüleç, zanlıların, önceki gün yapılan rutin denetimler sırasında tespit edildiğini, ancak KKTC’de ne maksatla bulunduklarının henüz öğrenilemediğini söyledi.

   Polis memuru Hüseyin Ergüleç, meseleyle ilgili alınması gereken ifadeler ile zanlıların KKTC’de ne maksatla bulunduklarının araştırılabilmesi için ilk etapta üç gün süreyle poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

   Kıdemli Yargıç Cenkay İnan ise soruşturmanın salimen yürütebilmesi için zanlılar aleyhinde üç günlük tutukluluk emri verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75