Ülkeye nereden girdiği bilinmiyor

banner37

Lefkoşa’da henüz belirlenemeyen bir yerden KKTC’ye giriş yaptığı tespit edilen Gana uyruklu Alfredg Gyamfi, tutuklandı

Ülkeye nereden girdiği bilinmiyor
banner90

Meyil AVCAN

Lefkoşa’da onaylanmamış bir limandan ülkeye giriş yaptığı gerekçesiyle tutuklanan Gana uyruklu 43 yaşındaki zanlı Alfredg Gyamfi, dün öğlen Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı.


Mahkeme, başlatılan soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlı Gyamfi’nin poliste 3 gün tutuklu kalmasına karar verdi.


Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Özge Uğraşın’ın huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Gültekin Sancar tanık olarak yeminli şahadet verdi.


banner9
Polis memuru Sancar, zanlı Alfredg Gyamfi’nin “Onaylanmamış Bir Limandan KKTC’ye Giriş Yapmak” suçundan methaldar olduğunu belirterek, detayları mahkemeye aktardı.


Zanlının, 2019 yılı içerisinde Lefkoşa’da henüz tespit edilemeyen bir yerde, onaylanmamış bir limandan ülkeye giriş yaptığının tespit edildiğini belirten Sancar, zanlının suçüstü gereği tutuklandığını kaydetti.


Sancar, zanlının Gana uyruklu olup işsiz olduğunu ifade ederek, meseleyle ilgili olarak tahkikatın yeni başladığını ve zanlının ülkede hangi maksatla bulunduğu hususunda araştırma yapılacağını söyledi.


Sancar, bu aşamada zanlı Alfredg Gyamfi’nin poliste 3 gün tutuklu kalmasını talep ederken, Yargıç Uğraşın polisin bu talebini onayladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner108