banner6

Ülkeyi terk ederken yakalandı

banner37

Orhan Demir isimli genç, kendisine ‘ders notlarını vermediği’ gerekçesiyle arkadaşı Mehmet Emin Can’a yumruk atarak çenesini kırdı

Ülkeyi terk ederken yakalandı
banner151 banner143

Emine UYSAL

Lefkoşa’daki bir üniversitede öğrenim gören 21 yaşındaki Orhan Demir isimli genç, kendisine ders notlarını vermediği gerekçesiyle arkadaşı Mehmet Emin Can’a yumruk atarak çenesini kırmakla suçlanıyor.

Yaklaşık bir ay önce meydana gelen ancak tedavisi yeni tamamlanan Mehmet Emin Can’ın 3 Şubat’ta yaptığı şikayeti üzerine, ifade için polis karakoluna çağırılan Orhan Demir karakola gitmek yerine Türkiye’ye kaçmaya çalıştı ancak polis daha hızlı davrandı ve hakkında çıkarılan yakalama emri gereği Demir önceki gün havaalanında gözaltına alındı.

Orhan Demir, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar'ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına savcı Aysın Bilgin, tanık olarak polis memuru Kemal Erdelhun'u dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Erdelhun, zanlı Orhan Demir'in 7 Ocak 2017 tarihinde saat 22.00 sıralarında Lefkoşa Küçük Kaymaklı bölgesinde bir öğrenci yurdunda kendisine ders notlarını vermiyor diye müşteki Mehmet Emin Can'a yumruk atarak çene kemiğini kırdığını söyledi.

Polis memuru Kemal Erdelhun, müştekinin tedavisi için önce YDÜ Hastanesi’ne ardından da 8 Ocak tarihinde tedavisini tamamlamak için Türkiye'ye gittiğini belirtti.

Erdelhun, müştekinin adaya 3 Şubat tarihinde geri döndüğünü ve konu ile ilgili polise şikayette bulunduğunu belirterek, zanlının polise çağrıldığını söyledi.

Kemal Erdelhun, zanlının polise gelmemesi üzerine aleyhine mahkemeden tutuklama emri alındığını ve tüm muhaceret kapılarına bildirildiğini, bu esnada zanlının Ercan Havaalanı'ndan çıkış yapmak isterken tespit edilerek gözaltına alındığını belirtti.

Zanlı aleyhine başlatılan soruşturmanın tamamlandığını söyleyen Erdelhun, zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlının yurtdışına çıkışını yasaklayarak, haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması ve bir kefilin 50 bin TL'lik şahsi kefalet senedi imzalaması karşılığında tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2017, 08:53
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104